Znajdź nas na

FAKTY

Czy w Ostrowcu Świętokrzyskim powinny zostać zorganizowane zawody triathlonowe?

Z prośbą o organizację zawodów triathlonowych w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócił się Mariusz Łata, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. – Środowisko związane z triatlonem wskazuje na doskonały potencjał infrastruktury jakim dysponuje Ostrowiec Świętokrzyski w postaci Ośrodka Rekreacyjnego Gutwin, z naturalnym zbiornikiem wodnym, gdzie już dziś zawodnicy przygotowują się do zawodów – czytamy w interpelacji radnego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. jest gotowy do współpracy, jednak… „nie posiada żadnego doświadczenia w organizacji imprez w tym sporcie”.

Kierunkowskaz informujący o Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wsłuchując się w głosy ostrowieckiego środowiska sportowego, zwracam się z prośbą o organizację przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski zawodów triathlonowych. Dyscyplina ta na terenie naszego miasta i powiatu ma coraz więcej amatorów, którzy czynnie ją uprawiają i startują z sukcesami w zawodach na terenie całego kraju. Środowisko związane z triathlonem wskazuje na doskonały potencjał infrastruktury jakim dysponuje Ostrowiec Świętokrzyski w postaci Ośrodka Rekreacyjnego Gutwin,  z naturalnym zbiornikiem wodnym, gdzie już dziś zawodnicy przygotowują się do zawodów. Jestem przekonany, że organizacja tego typu zawodów  będzie doskonałą promocją Miasta, a zaangażowanie w to przedsięwzięcie lokalnych firm np. Celsa Huta Ostrowiec przyniesie korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron – czytamy w interpelacji Mariusza Łaty, radnego Rady Miasta Ostrowca Św.

Wygląda jednak na to, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św., którego zgodnie ze statutem jednym z przedmiotów działalności jest m.in. „upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego poprzez organizację zajęć sportowych, imprez sportowo-rekreacyjnych własnych i zleconych”… nie posiada „żadnego doświadczenia w organizacji imprez w tym sporcie”.

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim realizuje zadania wynikające z jego statutu jest otwarty na współpracę z różnymi podmiotami i osobami inicjującymi realizację projektów na rzecz społeczności lokalnej w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i tworzenia warunków do udziału w sporcie różnych grup mieszkańców. Jesteśmy gotowi do współpracy z pomysłodawcami zawodów triathlonowych lecz na zasadzie wsparcia organizacji takiej imprezy w zakresie udostępnienia zarządzanej infrastruktury, wsparcia sprzętowego i organizacyjnego. Niestety nie posiadamy żadnego doświadczenia w organizacji imprez w tym sporcie, lecz deklarujemy wsparcie grupy lub instytucji inicjującej takie wydarzenie – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.  

Podpisany pod wnioskiem Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. daje jednak kilka rad nadmieniając, że planując taką imprezę należy określić grupę docelową, poziom sportowy, wiek uczestników, określić niezbędną do realizację bazę, kadrę organizacyjną i zabezpieczenie medyczne.

– (…) ocenić jak wpłynie promowanie nowego sportu w naszym mieście na inne już funkcjonujące i rozwijające się dyscypliny, no i oczywiście zabezpieczyć stronę finansową takiego wydarzenia. Ten ostatni element jest bardzo istotny, a wygospodarowanie środków z obecnie posiadanego przez nas budżetu jest obecnie niemożliwe – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się Piotr Węglewicz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this