Znajdź nas na

FAKTY

Czytelnicy skarżą się na brak zabezpieczeń w jednym z ostrowieckich marketów! Menedżer sprzedaży zapewnia: Załoga sklepu będzie monitorować sytuację!

Pracownicy z maseczkami na brodach zamiast na nosach, lub bez maseczek i przyłbic ochronnych, kasjerki bez rękawiczek, brak płynu do dezynfekcji, rękawiczek ochronnych, a także osoby bezdomne „podpierające” wejściu do sklepu – to tylko niektóre z negatywnych sygnałów, jakie od pewnego czasu otrzymujemy od klientów sklepu Biedronka przy ulicy Traugutta 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jarosław Wiadrowski, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy w Ostrowcu Świętokrzyskim zapewnia, że załoga sklepu będzie na bieżąco monitorować sytuację pod tym kątem, aby w razie potrzeby reagować na ewentualne nieprawidłowości. – Przypomnieliśmy również pracownikom tej placówki zasady utrzymywania czystości sklepu, zgodnie z wewnętrznymi procedurami – zapewnia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOstro.info

„Pracownicy sklepu notorycznie nie przestrzegają zasad zabezpieczeń odnośnie covid. Chodzą bez maseczek, bez rękawiczek. To samo w przypadku pracowników pracujących na kasie. W momencie gdy wydają resztę, nie posiadają rękawiczek. Co więcej nie zwracają uwagi klientom, którzy chodzą bez maseczek, a przy kasie nie zachowują bezpiecznego dystansu. Często kasjerki mają maseczki na brodach, a obsługują sporą liczbę klientów, także seniorów, którzy mogą się od nich zarazić ”, „Notorycznie brakuje jednorazowych rękawiczek, a także płynu do dezynfekcji dla klientów. Zwłaszcza w godzinach wieczornych.”, „Czystość w sklepie pozostawia również wiele do życzenia”, „Towary, typu mięso, które wraz z dostawą powinno być przepakowane do chłodziarek potrafi stać godzinami, gdy pracownicy zajęci są plotkowaniem”, „Wielokrotnie produkty są przeterminowane, ceny na półkach nie zgadzają się z tymi przy kasie, a także promocje, które znajdują się na półkach są nieaktualne”, „Pieczywo, które nie jest zabezpieczone w workach foliowych wybierane jest przez klientów rękami niezabezpieczonymi rękawiczkami. Pracownicy nie reagują ”, „Przed wejściem do sklepu zawsze znajdują się osoby bezdomne, od których czuć alkohol. Pracownicy nie robią z tym nic, nie reagują. Co więcej często wchodzą z przyjacielskie dyskusje z osobami, blokującymi wózki sklepowe” – to tylko niektóre z negatywnych komentarzy, jakie otrzymaliśmy od naszych Czytelników w przeciągu ostatnich kilku tygodni, a dotyczące jednego ze sklepów sieci Biedronka w Ostrowcu Św.  

O komentarz poprosiliśmy Biuro Prasowe Sieci Biedronka:   

– W tym szczególnym okresie zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu zakupów naszym klientom jest dla nas priorytetem. Zgodnie z przepisami pracownicy mają obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas obsługi klienta przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego. Do tej pory udostępniliśmy pracownikom ponad 3 mln maseczek jednorazowego użytku oraz ponad 190 000 wielorazowego użytku. Na wyposażeniu każdego sklepu pojawiły się również przyłbice ochronne. Pracownikom sklepu przy ulicy Traugutta 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim przypomnieliśmy o obowiązujących przepisach, regulacjach wewnętrznych, a także o zaleceniach zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zaznaczamy, że dostawy płynów dezynfekujących i rękawiczek jednorazowych realizujemy na mocy umów z profesjonalnymi producentami. To gwarantuje nam dostępność tych środków w ilościach potrzebnych do obsługi całej naszej sieci sklepów, liczącej ponad 3000 placówek. Dodatkowo załoga sklepu przy ul. Traugutta 5 będzie na bieżąco monitorować sytuację pod tym kątem, aby w razie potrzeby reagować na ewentualne nieprawidłowości. Przypomnieliśmy również pracownikom tej placówki zasady utrzymywania czystości sklepu, zgodnie z wewnętrznymi procedurami – wyjaśnia Jarosław Wiadrowski, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this