Znajdź nas na

FAKTY

Czytelnicy skarżą się na brak zabezpieczeń w jednym z ostrowieckich marketów! Menedżer sprzedaży zapewnia: Załoga sklepu będzie monitorować sytuację!

Pracownicy z maseczkami na brodach zamiast na nosach, lub bez maseczek i przyłbic ochronnych, kasjerki bez rękawiczek, brak płynu do dezynfekcji, rękawiczek ochronnych, a także osoby bezdomne „podpierające” wejściu do sklepu – to tylko niektóre z negatywnych sygnałów, jakie od pewnego czasu otrzymujemy od klientów sklepu Biedronka przy ulicy Traugutta 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jarosław Wiadrowski, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy w Ostrowcu Świętokrzyskim zapewnia, że załoga sklepu będzie na bieżąco monitorować sytuację pod tym kątem, aby w razie potrzeby reagować na ewentualne nieprawidłowości. – Przypomnieliśmy również pracownikom tej placówki zasady utrzymywania czystości sklepu, zgodnie z wewnętrznymi procedurami – zapewnia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOstro.info

„Pracownicy sklepu notorycznie nie przestrzegają zasad zabezpieczeń odnośnie covid. Chodzą bez maseczek, bez rękawiczek. To samo w przypadku pracowników pracujących na kasie. W momencie gdy wydają resztę, nie posiadają rękawiczek. Co więcej nie zwracają uwagi klientom, którzy chodzą bez maseczek, a przy kasie nie zachowują bezpiecznego dystansu. Często kasjerki mają maseczki na brodach, a obsługują sporą liczbę klientów, także seniorów, którzy mogą się od nich zarazić ”, „Notorycznie brakuje jednorazowych rękawiczek, a także płynu do dezynfekcji dla klientów. Zwłaszcza w godzinach wieczornych.”, „Czystość w sklepie pozostawia również wiele do życzenia”, „Towary, typu mięso, które wraz z dostawą powinno być przepakowane do chłodziarek potrafi stać godzinami, gdy pracownicy zajęci są plotkowaniem”, „Wielokrotnie produkty są przeterminowane, ceny na półkach nie zgadzają się z tymi przy kasie, a także promocje, które znajdują się na półkach są nieaktualne”, „Pieczywo, które nie jest zabezpieczone w workach foliowych wybierane jest przez klientów rękami niezabezpieczonymi rękawiczkami. Pracownicy nie reagują ”, „Przed wejściem do sklepu zawsze znajdują się osoby bezdomne, od których czuć alkohol. Pracownicy nie robią z tym nic, nie reagują. Co więcej często wchodzą z przyjacielskie dyskusje z osobami, blokującymi wózki sklepowe” – to tylko niektóre z negatywnych komentarzy, jakie otrzymaliśmy od naszych Czytelników w przeciągu ostatnich kilku tygodni, a dotyczące jednego ze sklepów sieci Biedronka w Ostrowcu Św.  

O komentarz poprosiliśmy Biuro Prasowe Sieci Biedronka:   

– W tym szczególnym okresie zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu zakupów naszym klientom jest dla nas priorytetem. Zgodnie z przepisami pracownicy mają obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas obsługi klienta przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego. Do tej pory udostępniliśmy pracownikom ponad 3 mln maseczek jednorazowego użytku oraz ponad 190 000 wielorazowego użytku. Na wyposażeniu każdego sklepu pojawiły się również przyłbice ochronne. Pracownikom sklepu przy ulicy Traugutta 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim przypomnieliśmy o obowiązujących przepisach, regulacjach wewnętrznych, a także o zaleceniach zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zaznaczamy, że dostawy płynów dezynfekujących i rękawiczek jednorazowych realizujemy na mocy umów z profesjonalnymi producentami. To gwarantuje nam dostępność tych środków w ilościach potrzebnych do obsługi całej naszej sieci sklepów, liczącej ponad 3000 placówek. Dodatkowo załoga sklepu przy ul. Traugutta 5 będzie na bieżąco monitorować sytuację pod tym kątem, aby w razie potrzeby reagować na ewentualne nieprawidłowości. Przypomnieliśmy również pracownikom tej placówki zasady utrzymywania czystości sklepu, zgodnie z wewnętrznymi procedurami – wyjaśnia Jarosław Wiadrowski, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie „namawia” nas do łamania prawa?

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

FAKTY

Adam Karolik: Jeśli taka dystrybucja utrzyma się nadal, to społeczeństwo powiatu ostrowieckiego zostanie skutecznie zaszczepione w przeciągu ok. dwóch lat!

FAKTY

Radni z gminy Bałtów z pomocą dla Anny Frytek! Hubert Żądło: Nikt z nas nie wie kiedy sam tej pomocy będzie potrzebował!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this