Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

D. Tusk: potwierdziliśmy z liderami opozycji gotowość współpracy i tworzenia większości w parlamencie!

Dzisiaj wspólnie z liderami partii demokratycznych potwierdziliśmy gotowość pełnej współpracy i tworzenia nowej większości w przyszłym parlamencie – powiedział we wtorek przewodniczący PO Donald Tusk.

Warszawa, 24.10.2023. Przewodniczący PO Donald Tusk (2P), liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia (2L) i Władysław Kosiniak-Kamysz (P) oraz współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty (L) podczas wspólnego oświadczenia liderów ugrupowań opozycji przez spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą, 24 bm. w Warszawie. W Pałacu Prezydenckim zaplanowano konsultacje z przedstawicielami poszczególnych komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w Sejmie X kadencji. Spotkania odbędą się osobno z każdym z komitetów wyborczych, w kolejności zgodnej z wynikami osiągniętymi przez te komitety w wyborach. (sko) PAP/Paweł Supernak

We wtorek w Sejmie odbywa się wspólne oświadczenie liderów Koalicji Obywatelskiej – Donalda Tuska, Trzeciej Drogi – Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Nowej Lewicy – Włodzimierza Czarzastego.

„Dzisiaj wspólnie z liderami partii demokratycznych potwierdziliśmy gotowość pełnej współpracy i tworzenia nowej większości w przyszłym parlamencie” – oświadczył Tusk.

Jak dodał, „to jest ważna informacja w dniu, w którym prezydent Andrzej Duda rozpoczyna konsultacje z ugrupowaniami, które weszły do parlamentu w tych wyborach”.

Podziękował wszystkim wyborcom oraz tym, którzy zaangażowali się w czasie wyborów. „To był wielki wysiłek. Wyrazy wdzięczności, uznania i szacunku, dla wszystkich, którzy przyłożyli swój wysiłek, swoje ręce, serca do triumfu demokracji. Tak te wybory oceniamy” – podkreślił Tusk.

„Zbudowaliśmy współpracę opartą na partnerstwie i zaufaniu. Dla nas to jest bardzo ważne, żeby nie tylko liczyć głosy, one są oczywiście najważniejsze, to wyborca zdecydował o tym, jak będzie wyglądała Polska w najbliższych latach, ale żeby przede wszystkim szanować siebie, jako równych partnerów i tak dzisiaj również wyglądała ta rozmowa” – zapewnił lider PO.

We wtorek rozpoczynają się konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w nowym Sejmie. Na godz. 12 zaplanowano spotkania z przedstawicielami KW Prawo i Sprawiedliwość, natomiast na godz. 14 konsultacje z KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni.

Spotkania z prezydentem będą kontynuowane w środę – tego dnia Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami KKW Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe – Polska 2050 Szymona Hołowni (godz. 11), KW Nowa Lewica (godz. 13) i KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (godz. 15). (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska, Mateusz Mikowski

1 Comment

1 Comment

  1. Arek

    2 listopada, 2023 at 12:52

    teraz dopiero zacznie się złodziejska jazda.bandziory wyposzczone przez 8 lat teraz będą nadrabiać straty… szkoda gadać..

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this