Znajdź nas na

FAKTY

Daniel K. z zarzutem zabójstwa! Grozi mu dożywocie!

Wracamy do tragedii, jaka w niedzielę (19 lipca) wydarzyła się na łąkach za za sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Św. – W oparciu o zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w postaci m.in. wyników oględzin miejsca zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, ustalono, iż doszło do zabójstwa pokrzywdzonego –poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowe w Okręgowej w Kielcach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak ustalili śledczy Daniel K. zadał pokrzywdzonemu serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia i zdrowia części ciała, tj. w głowę, szyję oraz klatkę piersiową, czym spowodował liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego.           

– 21 lipca 2020 Daniela K. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym w warunkach recydywy, gdyż podejrzany odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu – wyjaśnia Daniel Prokopowicz.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym.   Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował wczoraj do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.

– Oczekujemy na decyzję Sądu, która powinna zapaść jeszcze dziś. Pozostałe dwie osoby zatrzymane do sprawy zostały przesłuchane w charakterze świadków, a następnie zwolnione. W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy – dodaje Daniel Prokopowicz.

Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualizacja: Jak poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowe Policji w Ostrowcu Św. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował dziś wobec 21-letniego ostrowczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this