Znajdź nas na

FAKTY

Daniel K. z zarzutem zabójstwa! Grozi mu dożywocie!

Wracamy do tragedii, jaka w niedzielę (19 lipca) wydarzyła się na łąkach za za sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Św. – W oparciu o zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w postaci m.in. wyników oględzin miejsca zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, ustalono, iż doszło do zabójstwa pokrzywdzonego –poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowe w Okręgowej w Kielcach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak ustalili śledczy Daniel K. zadał pokrzywdzonemu serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia i zdrowia części ciała, tj. w głowę, szyję oraz klatkę piersiową, czym spowodował liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego.           

– 21 lipca 2020 Daniela K. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym w warunkach recydywy, gdyż podejrzany odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu – wyjaśnia Daniel Prokopowicz.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym.   Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował wczoraj do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.

– Oczekujemy na decyzję Sądu, która powinna zapaść jeszcze dziś. Pozostałe dwie osoby zatrzymane do sprawy zostały przesłuchane w charakterze świadków, a następnie zwolnione. W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy – dodaje Daniel Prokopowicz.

Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualizacja: Jak poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowe Policji w Ostrowcu Św. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował dziś wobec 21-letniego ostrowczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this