Znajdź nas na

FAKTY

Długi sierpniowy weekend, a wystawa w CTH nieczynna z powodu prac serwisowych?

Długi sierpniowy weekend (15, 16,17,18 sierpnia) to prawdziwe „żniwa” dla wielu instytucji kultury. Galerie, atrakcje turystyczne, muzea – „kusiły ofertą”, przyciągały mieszkańców i turystów w całej Polsce. Niestety w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawa multimedialna Centrum Tradycji Hutnictwa w dniach 16 i 18 sierpnia przechodziła… prace serwisowe. O szczegóły zapytaliśmy w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św.

Źródło fotografii: FB Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Św.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Śląskie – to tylko maleńki ułamek instytucji związanych z kulturą, sztuką, techniką, które czynne były podczas długiego sierpniowego weekendu. Dla wielu instytucji były to swego rodzaju „kulturalne żniwa”. Okazja do zaprezentowania bogatej oferty wystawienniczej, historii danego miasta, czy regionu, a także zwiększona sprzedaż biletu. Niestety w dniach 16 i 18 sierpnia nieczynna była wystawa multimedialna Centrum Tradycji Hutnictwa. 

Na profilu centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim 13 sierpnia (edytowany 14 sierpnia) opublikowano post następującej treści: „W związku z pracami serwisowymi wystawa multimedialna Centrum Tradycji Hutnictwa w dniach 16 i 18 sierpnia będzie niedostępna dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.”

Źródło: FB CTH w Ostrowcu Św.

W Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. zapytaliśmy więc z jakiego powodu w dniach 16 i 18 sierpnia 2024 roku wystawa multimedialna w Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Św. była niedostępna dla zwiedzających? Prosiliśmy o informację jaka firma prowadziła prace konserwacyjne? Na czym polegały prace konserwacyjne? I w jakich dniach i godzinach się odbywały? Prosiliśmy o przesłanie skanu/zdjęcia umowy zawartej z firmą prowadzącą prace konserwacyjne, protokołu lub innego dokumentu, który potwierdza przeprowadzenie prac, a także o przesłanie skanu/zdjęcia faktury, rachunku, dowodu zapłaty za wykonaną usługę (prace konserwacyjne).

Źródło: FB CTH w Ostrowcu Św.

Jak wynika z odpowiedzi, pod którą podpisał się Marek Cichosz, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. „w  dniu 16 i 18 sierpnia 2024 roku wystawa w Centrum Tradycji Hutnictwa była niedostępna dla zwiedzających z powodu prac serwisowych, w tym prac konserwacyjnych w zakresie teletechniki oraz prac porządkowych.”

Prace serwisowe i konserwacyjne były wykonywane przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury w ramach obowiązków służbowych.

– (…) Konieczność przeprowadzenia prac serwisowych (konserwacyjnych i porządkowych) spowodowana została realizowaną inwestycją drogową Alei 3 Maja. Skutkiem powyższego jest przedostawanie się kurzu i piachu do wnętrza pomieszczeń CTH, co za tym idzie znaczne zapylenie urządzeń teleinformatycznych i multimedialnych. Czynności usuwania zanieczyszczeń z tych urządzeń wykraczają poza usługi objęte gwarancją i w przypadku zlecenia firmie zewnętrznej wymagałyby poniesienia dodatkowych kosztów przez jednostkę. Prace wykonywane były przez pracowników MCK 16,18 i 19 sierpnia br. w ramach czynności służbowych. Przedmiotem prac konserwacyjnych były przede wszystkim urządzenia teleinformatyczne związane z wystawą, w tym m.in. komputery bezprocesorowe typu NUK, projektory multimedialne, szafy teletechniczne, w tym przełączniki sieciowe, wzmacniacze audio. W pierwszym etapie prace serwisowe polegały na przeglądzie, przygotowaniu urządzeń do czyszczenia, a następnie usunięciu zanieczyszczeń z urządzeń. W kolejnym etapie prowadzone były prace porządkowe na terenie całej wystawy, w tym obejmujące sprzątanie makiet, gablot i modeli. Po przeprowadzeniu tych czynności, przywrócenie funkcjonowania wystawy wymagało zamontowania urządzeń do szaf teletechnicznych, podłączenia systemu okablowania sieciowego, a następnie ponownego uruchomienia wystawy po sprawdzeniu poprawności działania i wyeliminowaniu usterek (np. nieprawidłowej adresacji IP) – napisał Marek Cichosz, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Wygląda na to, że pełniącemu obowiązki dyrektora MCK Markowi Cichoszowi można pogratulować pracowników – „złotych rączek”, którzy potrafią i posprzątać kurze, i naprawić nieprawidłową  adresację IP.  

Otwartym pozostaje pytanie czy zlecone prace znajdują się w zakresach obowiązków pracowników MCK i co stanie się w przypadku, gdy podczas prowadzonych prac konserwacyjnych i serwisowych przez pracowników MCK sprzęt ulegnie awarii lub uszkodzeniu? 

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Św.

O Centrum Tradycji Hutnictwa pisaliśmy również tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Z wojewódzkiej na powiatową! 

FAKTY

Tajemnicą poliszynela pozostaje informacja o zarobkach kierowników oddziałów ostrowieckiego szpitala!

FAKTY

Jak powinna nazywać się statuetka wręczana corocznie ostrowieckim przedsiębiorcom? 

FAKTY

Gminy Waśniów i Bodzechów z dotacjami na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this