Znajdź nas na

FAKTY

Do porodu na sygnale!

Miniona sobota (16 marca) na długo pozostanie w pamięci funkcjonariuszom staszowskiej drogówki. Gdy kontrolowali prędkość kierujących w Rytwianach, podjechała do nich kierująca Oplem. Kobieta zakomunikowała, że przewożonej przez nią pasażerce odeszły wody płodowe. Policjanci szybko zdecydowali o pilotażu do szpitala. Niecodzienna interwencja zakończyła się szczęśliwie, a na świat przyszedł śliczny i zdrowy Kubuś.

fot. Świętokrzyska Policja

W sobotnie (16 marca) popołudnie do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie kontrolujących prędkość kierujących w miejscowości Rytwiany, podjechała kierująca Oplem. Zdenerwowana kobieta przekazała funkcjonariuszom, że jej pasażerce, będącej w dziewiątym miesiącu ciąży, odeszły wody płodowe i rozpoczęła się akcja porodowa. Policjanci szybko zdecydowali o pilotażu do szpitala. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w kierunku staszowskiego szpitala, o czym jednocześnie powiadomili dyżurnego.

Dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy ciężarna kobieta szybko i bezpiecznie trafia pod opiekę specjalistów. Po około 30 minutach po zakończonym pilotażu wracająca do miejsca zamieszkania kierująca Oplem zatrzymała się ponownie przy patrolu udzielającym pomocy i przekazała, że szczęśliwa mama w niespełna 7 minut po dotarciu do szpitala, urodziła zdrowego synka. Kobieta podziękowała policjantom za okazaną pomoc.

Dziś (poniedziałek, 18 marca) staszowska policjantka udała się w odwiedziny do dzielnej mamy i  małego bohatera. W trakcie wizyty dowiedziała się, że Kubuś, bo takie imię wybrali rodzice dla swojego synka, przyszedł na świat mierząc 54 centymetry, z wagą 3600 gramów. Pani Daria jeszcze raz dziękowała za pomoc, twierdząc z pełnym przekonaniem, że gdyby nie policyjny pilotaż do porodu doszłoby w aucie.

Szczęśliwej mamie i małemu Kubusiowi życzymy dużo zdrowia!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this