Znajdź nas na

FAKTY

Dom Kultury w Ćmielowie robi wrażenie! O tym jak bardzo się zmienił mieszkańcy będą mogli przekonać się sami! [VIDEO]

Jeszcze kilka lat temu znajdujący się w samym centrum Ćmielowa budynek domu kultury nie zachwycał „swoim wyglądem”. Elewacja zewnętrzna pokryta była tynkiem typu „baranek”, przeciekał dach, a z rynien woda lała się wprost na przechodniów. Miejsce to zmieniło się nie do poznania. – Mamy filiżanki, mamy porcelanowy rynek, mamy tężnię, a tuż obok miejsce, które przez pewien czas było nierementowane i zapomniane. Dziś możemy mówić o nowej odsłonie Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i zaprasza na zwiedzanie zmodernizowanego ośrodka, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 lutego. Nie zabraknie również muzycznych atrakcji.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa na tarasie Domu Kultury w Ćmielowie. W tle widok na filiżanki i fontannę w kształcie imbryczka. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Na taki remont i termomodernizację budynek ćmielowskiego domu kultury czekał od lat. Metamorfozę przeszły wszystkie pomieszczenia w budynku: oddział biblioteki dla dorosłych i dla dzieci, pomieszczenia gospodarcze, administracyjne, gabinety, korytarze, łazienki, pomieszczenia magazynowe, archiwum, sala balkonowa, sala lustrzana, a do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowana została łazienka na parterze. Zmieniło się to wszystko, co niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania ośrodka.  Obiekt został docieplony i pomalowany. 

– Pozyskane przeze mnie z „Polskiego Ładu” środki w wysokości 3 200 000 zł zostały efektywnie wykorzystane na wymianę wszystkich możliwych instalacji. Zamontowana została również fotowoltaika, która pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania tego obiektu, co ważne ograniczy to wydatki w budżecie gminy Ćmielów – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Podkreśla, że nowoczesny wygląd zyskały również sale znajdujące się w domu kultury. 

– Te sale, w oprawie nowoczesności, będą służyć przede wszystkim naszym mieszkańcom, którzy chętnie korzystają z oferty zajęć proponowanych przez Dom Kultury w Ćmielowie. To także tutaj pod pieczą Wioletty Rogali-Mazur, dyrektora domu kultury, organizowane są liczne koncerty i wydarzenia integrujące naszych mieszkańców. Każda sekcja zainteresowań, czy to muzyczna, taneczna, czy plastyczna ma teraz własne miejsce. Wszystko po to, aby ośrodek kultury tętnił życiem, spełniał oczekiwania mieszkańców w tych komfortowych warunkach   – podkreśla Joanna Suska.  

Oddział dziecięcy biblioteki w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że dzięki pozyskanym przez nią środkom możliwy był remont pomieszczeń bibliotecznych.  Do biblioteki, zarówno oddziału dla dorosłych, jak i dziecięcego po remoncie wróciły książki, które na czytelników czekają już  na nowoczesnych, estetycznych i przede wszystkim bezpiecznych – regałach.

– Książki zyskały godne miejsce na bezpiecznych, komfortowych, nowych półkach. To wszystko z myślą o naszych mieszkańcach, o czytelnikach, którzy chętnie korzystają z oferty naszej biblioteki. A to świat książki w zupełnie nowej odsłonie. Oddział dla dzieci zyskał na atrakcyjności, aby już od najmłodszych lat zachęcać  tych najmłodszych czytelników najpierw do wertowania stron z kolorowymi obrazkami, a później do nauki czytania – podkreśla Joanna Suska. 

Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie przed remontem
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Już w najbliższą niedzielę (25 lutego) mieszkańcy będą mogli samodzielnie przekonać się jak bardzo zmienił się Dom Kultury w Ćmielowie. Na godzinę 16.00 zaplanowano zwiedzanie obiektu, a później niespodzianki muzyczne: o 16.30 występ Mai Wójcickiej, o 17.00 – Alberto Amati.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców na uroczyste zwiedzanie domu kultury, połączone z koncertem , podczas którego będziemy mogli wspólnie spędzić czas, a państwo zobaczą po raz pierwszy nową odsłonę Domu Kultury w Ćmielowie. Bo Dom Kultury, to dobry adres – podsumowuje Joanna Suska.  

Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this