Znajdź nas na

FAKTY

Droga w Miłkowskiej Karczmie zostanie zmodernizowana!

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Kunów. Budowy doczeka się droga w Miłkowskiej Karczmie (nr 336041T). Wysokość dofinansowania, jakie samorząd Kunowa pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 1 685 325,00 zł. – Mieszkańcy tego sołectwa, a zwłaszcza posesji znajdujących się przy drodze czekali na jej modernizację od lat. Cieszę się, że nasze działania przyniosły efekt i już wkrótce pojadą nowym, bezpiecznym asfaltem – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Od lewej: Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa, Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, a także Danuta Fijas, Skarbnik Gminy Kunów fot. Urząd Marszałkowski Woejwództwa Świętokrzyskiego

O tym, że gmina Kunów inwestuje w każdym, nawet najmniejszym sołectwie informowaliśmy wielokrotnie. Tym razem nową i bezpieczną infrastrukturę drogową zyskają mieszkańcy Miłkowskiej Karczmy. Umowę na modernizację drogi w czwartek (3 sierpnia) Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie wraz z Andrzejem Bętkowskim, Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, jak i Markiem Jońcą, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podpisali w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie.

– To bodajże najdłuższa droga gminna, która jest drogą gruntową. Ma blisko kilometr długości. Znajduje się przy niej około 50 posesji. Jest to więc spory przysiółek. Mieszkańcy czekali na nią od lat. Jak wyglądało podróżowanie nią po opadach deszczu, czy w upalne dni chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba Wreszcie ten odcinek będzie wykonany. Zdaje sobie sprawę, że jest jeszcze wiele odcinków dróg do wykonania, poprawienia, czy zmodernizowania, realizujemy te prace systematycznie. Cieszę się, że  podejmowane przez nas działania, przynoszą rezultat – tłumaczy Lech Łodej.

Całkowity koszt inwestycji zamknie się w kwocie ok. 2 650 000 zł. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, jakie pozyskała gmina, to  1 685 325,00 zł.

Przetarg ogłoszony zostanie jeszcze w tym miesiącu. Droga powinna być przejezdna, już w nowym standardzie, w pierwszym kwartale 2024 roku. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this