Znajdź nas na

FAKTY

Droga w Przyborowie bez dziur i kolein? Umowa na jej remont już podpisana!

Każdy kto choć raz nią przejeżdżał wie w jak fatalnym jest stanie. Mowa o przebiegającej przez Przyborów w gminie Bodzechów, pełnej dziur i kolein – drodze powiatowej. Jak podczas wczorajszej (wtorek, 3 października) konferencji prasowej poinformowała Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki – problemy kierowców wkrótce się skończą, a droga zyska nową, bezpieczną nawierzchnię. To jednak nie jedyny zakres prac, których wykonawcą będzie firma TRAKT S.A z Kielc.

Od lewej: Małgorzata Sobieraj, Sekretarz Gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów, Marzena Debniak, Starosta Ostrowiecki, Andrzej Gierada, prezes Zarządu TRAKT S.A z Kielc fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W czasie, gdy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 755 prowadzone były  prace drogowe, to właśnie drogą powiatową przez Przyborów podróżowali kierowcy zmierzający m.in. do Ostrowca Św. Niestety jej nawierzchnia pozostawiała wiele do życzenia. 

– To bardzo ważna droga, która poprzez zamknięcie obwodnicy nie dość, że była zniszczona, to teraz jest bardzo zniszczona – mówiła podczas wczorajszej (wtorek, 3 października) konferencji prasowej Marzena Dębniak, Starosta Ostrowiecki.  

Dodała że remontowana będzie droga relacji Przyborów – Bodzechów. 60 proc. dofinansowania (1 050 677,00 zł) pochodzi  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałe 40 proc. po połowie (20 proc.) podzieliły pomiędzy sobą powiat ostrowiecki i gmina Bodzechów (po 350 255,87 zł).

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1 751 128,74 zł. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów podkreślał dobrą współpracę pomiędzy powiatem ostrowieckim i gminą. Dziękował radnym gminy Bodzechów za podjęcie uchwały, dzięki której możliwe było przekazanie środków na realizację tej inwestycji. 

Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim droga, która będzie remontowana podzielona jest na dwa odcinki.

– Zaczynamy w Bodzechowie przy torach, fragment 320 metrów. Kończymy na łuku drogi przy tzw. modelarni. Następnie jest 160 metrów przerwy, ponieważ tam był odcinek, który był remontowany dwa lata temu. I od tego łuku ponad 1019 metrów kończymy w miejscowości Przyborów przy pompowni ścieków, tej która jest w posiadaniu gminy Bodzechów. Czyli roboty kończą się w samym Przyborowie. Dochodzimy do miejsca, gdzie był odtwarzany asfalt w ramach inwestycji prowadzonej przez gminę Bodzechów – wyjaśnia Tomasz Mroczek.   

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącej jezdni. W to miejsce położone zostaną nowe warstwy bitumiczne (warstwa wyrównawcza, wiążąca, ścieralna). Wykonane będą także obustronne pobocza z kruszywa. Wymieniona zostanie kostka brukowa na istniejących zjazdach, na niektórych zjazdach również w technologii bitumicznej. Na dł. ok. 300 metrów zamontowane zostaną bariery energochłonne.

– Sam okres realizacji to są cztery miesiące, licząc od dnia podpisania umowy. Ja liczę, że to zadanie zakończy się wcześniej, czyli chcielibyśmy, żeby można było tą nową nawierzchnią jeździć już w grudniu. Wykonawca sprawdzony, wykonawca rzetelny więc pewnie ta realizacja będzie przebiegała w sposób niezakłócony – mówił Tomasz Mroczek. 

Andrzej Gierada, prezes Zarządu TRAKT S.A.  podkreśla, że reprezentowana przez niego spółka jest znana w branży drogowej i wciąż się rozwija. Termin realizacji inwestycji w gminie Bodzechów przypada na początek lutego. Przed nami jednak okres zimowy więc Spółka chciałaby zakończyć tę inwestycję w połowie grudnia. 

– Jedyne na co mamy wpływ, to ja mam wpływ na swoich pracowników. Nie mam wpływu na pogodę. Mam nadzieję, że ona się utrzyma i pozwoli nam na to, żebyśmy to zadanie mogli zrealizować. Jeśli jej nie będzie, to tego nie przeskoczymy. Deklaracja, chęci i moce przerobowe do tego są, także nie ma problemu żadnego żebyśmy to wykonali – podsumował Andrzej Gierada.       

Od lewej: Małgorzata Sobieraj, Sekretarz Gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów, Marzena Debniak, Starosta Ostrowiecki
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this