Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Drugi dzień egzaminów za ósmoklasistami!

Około 470 uczniów klas ósmych szkół podstawowych, prowadzonych przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski już drugi dzień zmaga się z egzaminami, podsumowującymi osiem lat nauki.
Wczoraj uczniowie zdawali język polski, dzisiaj zmagali się z matematykę, jutro będzie czekał na nich test z języka obcego nowożytnego.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Egzaminy potrwają trzy dni. Wczoraj uczniowie zdawali język polski, dzisiaj matematykę, pojutrze język obcy nowożytny. Język polski trwa 2 godz., matematyka 100 min., język obcy nowożytny – 90 min. Mówię tu o zwykłych arkuszach podstawowych. Dzieci z niepełnosprawnościami mogą mieć wydłużony czas – tłumaczy Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W każdej szkole za przeprowadzenie egzaminów odpowiedzialny jest dyrektor, pomimo trwającego strajku nauczycieli żaden z nich nie zgłosił problemów.

– Każdy z dyrektorów powołał zespoły nadzorujące, jest komisja egzaminacyjna. Wszystko działa jak potrzeba, żaden z dyrektorów nie zgłosił mi problemów. Spotkaliśmy się w ubiegły piątek z dyrektorami szkół podstawowych. Rozmawialiśmy na ten temat. Ustaliliśmy pewne rzeczy. Dyrektorzy wymienili się doświadczeniami, informacjami. Każdy z dyrektorów potwierdził, że jest przygotowany do egzaminów – podsumowuje Jan Bernard Malinowski.

Dziś, tuż przed egzaminem odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, aby zapytać, jak testy ósmoklasistów wyglądają właśnie w tej placówce.

– Wczoraj był egzamin z języka polskiego, do którego w naszej szkole przystąpiło 68 uczniów, ponieważ trzy osoby w tym dniu były zwolnione, jako laureaci z języka polskiego i konkursu humanistycznego. Dzisiaj jest zwolniona jedna uczennica, która wczoraj też miała wolne. Ma też tytuł laureata z matematyki, więc jutro także będzie zwolniona. Dziś do egzaminu z matematyki przystąpi w sumie 70 uczniów. Dzieci już wylosowały numerki i teraz czekamy na egzamin – powiedziała nam Jadwiga Dadia, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Św.

Podkreśla także, że strajk nauczycieli nie przeszkodził w egzaminach.

– Jest grupa nauczycieli strajkujących, natomiast udało mi się skompletować komisję. Są zespoły nadzorujące, więc egzamin normalnie się odbędzie – dodała dyrektor PSP nr 1.

Po wczorajszym egzaminie reakcje ósmoklasistów są bardzo pozytywne. Młodzieży nie zaskoczył test z języka polskiego, a większość z nich twierdzi, że poradziła sobie z nim bez większych problemów.

– Rozmawiałam z uczniami po egzaminie. Wypowiadają się pozytywnie, była grupka osób, którą jakieś zadanie zaskoczyło, ale większość mówi, że test był wręcz bardzo łatwy do wykonania – podsumowuje Jadwiga Dadia.

Za wszystkich ósmoklasistów trzymamy kciuki!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this