Znajdź nas na

SPORT

Duży sukces ostrowieckich tenisistów na MESCO CUP 2024!

Duży sukces odnieśli dwaj czołowi ostrowieccy tenisiści Maciej Nowak i Zbigniew Dąbrowski. Ostrowczanie znaleźli się na podium MESCO CUP 2024 – turniej z okazji 100-lecia firmy rozgrywanym w Skarżysku-Kamiennej. Maciej Nowak zajął 2 miejsce, a Zbigniew Dąbrowski był trzeci w kategorii +50.

tenis
Na zdjęciu Zbigniew Dąbrowski

Wysokie miejsca ostrowieckich tenisistów

Impreza była zaliczana do punktacji Polskiego Związku Tenisowego i uzyskała II rangę. W drodze do półfinałów nasi zawodnicy pewnie wygrali swoje mecze. Maciej Nowak pokonał Emila Tokarczyka 6/1 6/1 i Michała Niewiadomskiego 6/2 7/5. Zbigniew Dąbrowski ograł Pawła Garnuszka 6/2 6/1 i Artema Takmadżana 6/2 6/2.

Walka ostrowczan w półfinale

Ostrowczanie zagrali ze sobą w półfinale, w którym Nowak wygrał z Dąbrowskim 6/4 6/2. W meczu o tytuł Maciej Nowak uległ Ireneuszowi Górce 0/6 3/6. Turniej miał mocną obsadę. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców duże nagrody finansowe.

Znaczenie turnieju dla rankingu

W ogólnopolskim rankingu PZT w kategorii +50 Maciej Nowak zajmuje 2 miejsce, a Zbigniew Dąbrowski jest piąty. Dzięki udanym występom na MESCO CUP 2024 obaj zawodnicy umocnili swoją pozycję w krajowych rankingach, co jest świetnym prognostykiem na przyszłość.

Podsumowanie sukcesów

Maciej Nowak i Zbigniew Dąbrowski pokazali, że są w ścisłej czołówce polskiego tenisa w swojej kategorii wiekowej. Ich sukcesy na MESCO CUP 2024 są dowodem na wysoką formę i determinację ostrowieckich tenisistów. Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów na arenie krajowej i międzynarodowej.