Znajdź nas na

FAKTY

Dwie kasjerki i jedna fałszywa klientka myślały, że odkryły sposób na szybki zysk!​ ​

Prawie 23 000 złotych wyniosły wstępne straty jakie spowodowały swym działaniem trzy mieszkanki powiatu skarżyskiego. Kobiety w wieku od 32 do 41 lat od września dokonywały kradzieży artykułów spożywczych z sieciowego marketu w Skarżysku-Kamiennej. Dwie z nich pracowały w placówce. Nie naliczały należności za towar wyłożony na taśmę przy kasie. Ich koleżanka, która „robiła” zakupy, wynosiła produkty ze sklepu. Wszystkie trzy trafiły w czwartek (18 stycznia) za kratki.

fot. Świętokrzyska Policja

Skarżyscy kryminalni ustalili, że w jednym z miejscowych marketów ma miejsce nielegalny proceder. Pod lupę wzięli dwie pracownice sklepu oraz ich wspólniczkę. W czwartek (18 stycznia)  na gorącym uczynku zatrzymano dwie z nich. W ręce mundurowych wpadły: 41-letnia kasjerka i 32-letniej „klientka” sklepu. Tego samego dnia do grona zatrzymanych dołączyła jeszcze druga z kasjerek – 37-latka. 

Stróże prawa wyliczyli, że od września kobiety spowodowały wstępne straty sięgające blisko 23 000 złotych. Kilka razy w miesiącu wspólniczka kasjerek robiła w sklepie zakupy na kwotę średnio tysiąca złotych. Kasjerki blokowały skaner kodów kreskowych, przez co towar leżący na taśmie sklepowej kasy nie był rejestrowany jako sprzedany. Tym samym 32-latka robiąca zakupy wynosiła produkty nie płacąc za nie. Dodatkowo 41-letnia kasjerka „dorabiała” w inny sposób. Po zakupach niczego nie świadomych klientów, którzy nie zabierali paragonów, anulowała z paragonów część zakupionych rzeczy. Nadwyżkę z kasy zabierała dla siebie. W ten sposób ukradła blisko 13 000 złotych.

W piątek (19 stycznia)  po południu dwie z kobiet usłyszały zarzuty kradzieży i zostały doprowadzone do prokuratury. Objęto je policyjnym dozorem. Najpewniej taki sam los czeka trzecią współtwórczynię nielegalnej handlowej spółki. Za kradzież ustawodawca przewidział karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this