Znajdź nas na

FAKTY

Dworczyk: do godz. 14 zarejestrowało się na konkretne terminy szczepień 431 tys. 782 osoby powyżej 80 lat!

Jeśli chodzi o szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia, do poniedziałku do godz. 14 zarejestrowało się na konkretne terminy 431 tys. 782 osoby; cała ta grupa wiekowa liczy1,7 mln osób – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michal Dworczyk.

Warszawa, 15.01.2021. Koronawirus w Polsce. Kolejka do zapisów na szczepienie przeciwko Covid-19 pod przychodnią przy ul. Puszczyka 14 w Warszawie, 15 bm. Od 15 stycznia na szczepienia będą mogli rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia. Szczepienia tych osób, należących do grupy I, rozpoczn¹ się 25 stycznia. (jm) PAP/Leszek Szymański

Dworczyk na konferencji prasowej w Warszawie mówił m.in. o zaawansowaniu szczepień w grupie „zero”, obejmującej pracowników podmiotów prowadzących działalność leczniczą. „Do tej pory zaszczepiliśmy ponad 474 tys. pacjentów w ramach etapu +zero+” – poinformował. Zaznaczył, że zapisy osób z tej grupy zakończyły się 14 stycznia i w ramach tych zapisów zgłosiło się kolejne 580 tys. pacjentów.

„To oznacza, że łącznie z pierwszej grupy, która jest szacowana na 1 mln 300 tys. osób, zgłosiło się ok. 1 mln 50 tys. osób” – poinformował. Dodał, że to daje ponad 81 proc. osób z grupy „zero”.

„Natomiast jeśli chodzi o szczepienia populacyjne, szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia, do poniedziałku do godz. 14 zarejestrowało się już na konkretne terminy 431 tys. 782 osoby; przypomnę, że jest to grupa licząca 1,7 mln osób” – powiedział szef KPRM zaznaczając, że seniorzy powyżej 80. roku życia zapisują się od piątku. Podkreślił, że ocenia pozytywnie dynamikę zapisów w ramach tej grupy.

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia ub.r. Obecnie trwają szczepienia grupy „zero”, czyli m.in. personelu medycznego. Od 15 stycznia seniorzy po 80. roku mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw Covid-19, a od 22 stycznia będą mogły to zrobić osoby od 70. roku życia. Szczepienia wszystkich seniorów 70+ mają rozpocząć się 25 stycznia. Ponadto, od 15 stycznia uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. (PAP) wni/ itm/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this