Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dyrektor ostrowieckiego szpitala pilnie poszukiwany! Zarząd powiatu ogłosił nowy konkurs!

Uchwałą Zarządu Powiatu z 24 kwietnia ogłoszono nowy konkurs na dyrektora ostrowieckiego szpitala. Dokumenty aplikacyjne można składać w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim od poniedziałku do piątku w zamkniętych kopertach z adnotacją: „Konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim” do 7 maja do godziny 15.30.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że poprzedni konkurs zakończył się fiaskiem.
Komisja konkursowa wybrała jednego z kandydatów, ale Zarząd się na niego nie zgodził. W ocenie części członków Zarządu Powiatu, zgłoszona kandydatura nie dawała gwarancji natychmiastowego podjęcia działań, mających na celu zahamowanie pogłębiającej się straty szpitala.

Dziś (24 kwietnia) na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiła się informacja o ogłoszeniu nowego konkursu.

Wymagania jakie stawiane są przed kandydatem to m. in. wykształcenie wyższe, wiedza i doświadczenie, dające rękojmie prawidłowego wykonania obowiązków dyrektora, co najmniej 5 letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzania, co najmniej trzyletni staż pracy oraz brak prawomocnego wyroku za przestępstwo popełnione umyślnie.

W załączniku do uchwały w sprawie ogłoszenia konkursu można także przeczytać jakie dokumenty musi przedłożyć kandydat na nowego dyrektora ZOZ. Jeden z punktów mówi o tym, że kandydat musi przedłożyć dokumenty w związku z koncepcją i funkcjonowaniem ZOZ w Ostrowcu Św. Nie trudno wywnioskować, że nowy dyrektor musi mieć pomysł na ostrowiecką placówkę leczniczą. Każdemu kandydatowi zgłaszającemu się do konkursu udostępnione zostaną materiały informacyjne o stanie prawnym, organizacyjnym i ekonomicznym podmiotu leczniczego.

Termin składania dokumentów upływa 7 maja o godzinie 15.30.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 30 dni od dnia upływu terminu składania dokumentów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this