Znajdź nas na

FAKTY

Dzięki rozbudowie monitoringu miejskiego w Ćmielowie będzie bezpieczniej!

Teren boiska przy ulicy Staszica, wjazd do Ćmielowa od strony Ożarowa i Ostrowca Świętokrzyskiego – to tylko niektóre z lokalizacji, w których zamontowany zostanie monitoring miejski w Ćmielowie. – Wszystko z myślą o bezpieczeństwie naszych mieszkańców, a także turystów – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, która na poprawę bezpieczeństwa publicznego w gminie pozyskała blisko 85 000 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nie tylko remonty, przebudowy i modernizacje dróg, czy obiektów użyteczności publicznej, nie tylko środki na zabytki, czy obiekty sportowe, ale i  bezpieczeństwo mieszkańców – gmina Ćmielów rozwija się na wielu płaszczyznach. Dzięki środkom pozyskanym przez Joannę Suskę, burmistrza Ćmielowa możliwa będzie rozbudowa monitoringu miejskiego w newralgicznych punktach gminy Ćmielów. Zadanie realizowane będzie w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka w roku 2024.

Wniosek złożony przez gminę Ćmielów zajął 2 miejsce w województwie świętokrzyskim w kategorii: Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa –  monitoring wizyjny. 

Całkowita wartość zadania to 99 133 zł, z czego 84 263 zł to środki pochodzące z dofinansowania.  

Zgodnie z przeprowadzoną analizą bezpieczeństwa przez  komisariat policji w Ćmielowie, przeprowadzonymi ankietami wśród mieszkańców gminy oraz opinią komendanta policji punkty monitoringu wizyjnego powinny powstać:

–  na skrzyżowanie ulic Ostrowieckiej i Raciborskiego – wlot do Ćmielowa od strony Ostrowca Św.

– wjazd do Ćmielowa od strony Ożarowa.

–  w rejonie zatoki autobusowej  Ćmielów-Wióry.

–  w rejonie zatoki autobusowej  przy ulicy Skała w Ćmielowie.

–  obejmujący teren boiska przy ulicy Staszica.

W ramach projektu zaplanowano również pogadanki funkcjonariuszy policji z mieszkańcami gminy na temat bezpieczeństwa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this