Znajdź nas na

PO GODZINACH

„Dzień dobrych Uczynków” także w Ostrowcu Św.!

Już po raz drugi Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” przyłącza się do akcji „Dzień dobrych Uczynków” („The Good Deed Day”). Już w najbliższą niedzielę (10 kwietnia) będzie można spotkać ich na ulicach Ostrowca Św. i w punktach handlowych. Jak zapewnia Magdalena Wójtowicz, animator lokalny Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg” , wolontariusze „w zanadrzu” będą mieć mnóstwo miłych niespodzianek.

fot. LGD Krzemienny Krąg

„The Good Deed Day”, Dzień Dobrych Uczynków to międzynarodowy dzień wolontariatu. Od 2007 roku jego głównym celem jest jednoczenie ludzi z całego świata w tym, aby czynili dobre uczynki  dla innych i dla planety. Dzień ten został zainicjowany w 2007 roku w Izraelu Shari Arison, bizneswoman, która angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

– Wierzę, że jeśli ludzie będą myśleć dobrze, mówić dobrze i czynić dobro, na świecie powiększą się kręgi dobra. Dzień Dobrych Uczynków stał się dniem obdarowywania.Osoby prywatne, uczniowie, studenci, żołnierze i pracownicy wielu firm dołączają do corocznego Dnia Dobrych Uczynków, aby zrobić dobry uczynek dla innych – mówi inicjatorka akcji. 

Do tej ogólnoświatowej akcji, już po raz drugi przyłącza się Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg”.  W przeddzień tego przypadającego na 11 kwietnia, szczególnego dnia, w niedzielę, 10 kwietnia wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Ostrowcu Świętokrzyskim wyjdą na ulice naszego miasta, by dzielić się tym, co mają najcenniejszego –  dobrym sercem i uśmiechem!

– Spotkacie ich w kilku miejscach, tj. Galeria Echo, Galerii Łysica czy Rynku ostrowieckim w godzinach od 10.00 do 13.00. Nie bójcie się do nich podejść –  mają dla Was miłe niespodzianki! Obdarują Was szczerym uśmiechem, dobrym słowem czy tak potrzebnym każdemu uściskiem. Jedną z tradycji „Dnia Dobrych Uczynków” są karteczki z wyzwaniami –  dobrymi uczynkami do wykonania, które wolontariusze rozdadzą lokalnej społeczności. Wolontariusze samodzielnie wymyślają dla państwa sposoby, jak sprawić, by ten dzień był jeszcze milszy – zapewnia Magdalena Wójtowicz.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this