Znajdź nas na

FAKTY

Dziewięć świętokrzyskich organizacji pozarządowych z dotacjami! O ich udzieleniu zdecydował Zarząd Województwa Świętokrzyskiego!

Obradujący pod przewodnictwem marszałka Andrzeja Bętkowskiego Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o udzieleniu dotacji dziewięciu świętokrzyskim organizacjom pozarządowym, na realizowane przez nie zadania publiczne – głównie zawody i zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z naszego regionu.

Na zdjęciu od lewej: wicemarszałek Marek Bogusławski, marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik, członek Zarządu Województwa, Marek Jońca. fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski – Na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na wniosek dziewięciu organizacji pozarządowych, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zlecił realizację zadań publicznych o charakterze lokalnym lub regionalnym, z pominięciem otwartego konkursu ofert. I jak dodaje – Taka forma wsparcia wpisuje się także w Program Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2021 rok.

  • Dotacja w wysokości 2,5 tys. zł pozwoli Świętokrzyskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z siedzibą w Kielcach zrealizować dwudniową (28-29 sierpnia br.) imprezę nad Zalewem w Cedzynie pn. „III Regaty o Puchar ŚWOPR”. Wystartują w nich młodzi zawodnicy, którzy zrzeszeni są w klubach żeglarskich z naszego regionu. Dodatkowo w trakcie imprezy będzie możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ratowniczego.
  • Kielecki Klub Motocyklowy WENA otrzymał wsparcie w wysokości 2,5 tys. zł, które pozwoli sfinansować „Start w Mistrzostwach Europy w Rajdach Enduro” zawodnika KKM Wena, Jakuba Wesołowskiego. Mistrzostwa Europy odbędą się 7-8 sierpnia br. w m. Plasy (Czechy). Jakub Wesołowski w tegorocznej, pierwszej rundzie ME zajął 7 miejsce, a w 2019 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie Junior.
  • „Otwarty Turniej Szachowy Skarżyskie Lato ze „Skoczkiem” 2021” to impreza, którą organizuje Klub Sportowy „Skoczek” Skarżysko-Kamienna. Turniej odbędzie się w dniach 13-15 br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku – Kamiennej. Zawody przeprowadzone zostaną na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim i będą otwarte dla wszystkich chętnych uczestników do rankingu FIDE 2199, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z terenu województwa świętokrzyskiego. Na ten cel przekazano 2 tys. zł.
  • Stowarzyszenie „Unia dla Ziemi Małogoskiej” na realizację „I Małogoskiego Turnieju Dzikich Drużyn w Piłkę Nożną do Lat 15” otrzymało 2 tys. zł. W dwudniowych zawodach (14-15 sierpnia br.) udział weźmie 6 zespołów po 10 zawodników, reprezentujących szkoły podstawowe z Gminy Małogoszcz.
  • 2,5 tys. zł przyznano Polskiemu Związkowi Bilardowemu z siedzibą w Kielcach na przeprowadzenie „Ogólnopolskich Zawodów dla Dzieci i Młodzieży z Uczniowskich Klubów Sportowych”. Uczestnicy będą rywalizowali w rozgrywkach indywidualnych oraz drużynowych. Łącznie to 6 turniejów (gry indywidualne chłopców – pupil i juniorów młodszych, gry indywidualne dziewcząt – pupilek i juniorek młodszych, gry drużynowe dziewcząt i gry drużynowe chłopców). Zwody odbędą się w Kielcach w dniach 24-26 września br. i zaplanowano w nich udział 120 uczestników.
  • „Aktywny Młody Sportowiec – organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży” to zadanie Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice, na realizację którego przekazano 7 tys. zł dotacji. Projekt przewiduje organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży opartych na piłce nożnej, tenisie stołowym oraz bilardzie. Zajęcia, które odbywać się będą w 20-osobowych grupach rozpoczną się wraz z nowym rokiem szkolnym i potrwają do 20 listopada br. Organizator przewiduje udział w projekcie około 200 uczniów z terenu powiatu starachowickiego.
  • Międzyzakładowy Klub Sportowy „Alit” z siedzibą w Ożarowie zorganizuje Ogólnopolski Turniej Piłkarski „Zaszczepmy się Futbolem 2021”. W zawodach będzie uczestniczyć 12 drużyn z 4 województw, ok. 200 osób (zawodnicy z rocznika 2008/2009 i sztaby szkoleniowe). Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia br. na obiektach sportowych przy ul. Leśnej 2 w Ożarowie. Na ten cel przyznano 5 tys. zł.
  • 2,5 tys. zł otrzyma Parafialny Uczniowski Klub Sportowy DEKO Włoszczowa na realizację zadania publicznego pn. „Wakacyjny Obóz Piłkarski Włoszczowa Futbol Camp 2021”. W 10-dniowym obozie uczestniczyć będzie 24-osobowa grupa dzieci w wieku 10-14 lat – trampkarzy DEKO Włoszczowa.
  • Dotację w tej samej wysokości przyznano Stowarzyszeniu „IMPERACTIVE” z siedzibą w Kozowie, które zorganizuje 19 września br. imprezę sportową pn. „Fearless Run II (Bieg Nieustraszonych)”. Weźmie w niej udział ok 300 zawodników.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this