Znajdź nas na

FAKTY

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie z prestiżowym certyfikatem!

Po raz dziewiętnasty przyznane zostały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. POT podczas uroczystej gali w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach wyróżniła 15 produktów turystycznych. Certyfikat POT otrzymało Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowy projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie. Certyfikaty POT są przyznawane przez kapitułę powołaną przez prezesa POT. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Do konkursu zgłoszono zgodnie z regulaminem 46 produktów turystycznych w kategorii Certyfikatu POT, 11 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 13 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 70 zgłoszeń do etapu ogólnopolskiego.

Laureaci konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2022 roku:

Złoty Certyfikat: 

 1. Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Certyfikaty POT:

 1. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
 2. Cukrownia Żnin
 3. Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze
 4. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie
 5. Festiwal Górnej Odry
 6. Muzeum Miasta Łodzi
 7. Rejs statkiem po trawie
 8. Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego
 9. Szlak Kulinarny Opolski Bifyj
 10. Szlak Zamków Gotyckich

Wyróżnienia:

 1. Trasa rowerowa VeloDunajec
 2. ANTIDOTUM Airshow Leszno

Certyfikat Internautów:

 1. Festiwal Górnej Odry

Certyfikat Specjalny:

 1. Centrum Szyfrów Enigma

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych.

Najważniejszą nagrodę – Złoty Certyfikat POT – zdobyła Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. W głosowaniu kapituła wybrała 10 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Certyfikat Internautów powędrował do Festiwalu Górnej Odry, który zyskał uznanie niemal połowy głosujących, a Certyfikat Specjalny otrzymało Centrum Szyfrów Enigma.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this