Znajdź nas na

SPORT

French Open – Hurkacz awansował do 1/8 finału!

Rozstawiony z numerem 12 Hubert Hurkacz wygrał z belgijskim tenisistą Davidem Goffinem 7:5, 6:2, 6:1 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Kolejnym rywalem Polaka będzie albo Norweg Casper Ruud (nr 8.), albo Włoch Lorenzo Sonego (nr 32.).

epa09982194 Hubert Hurkacz of Poland plays David Goffin of Belgium in their men’s third round match during the French Open tennis tournament at Roland ?Garros in Paris, France, 28 May 2022. EPA/MARTIN DIVISEK Dostawca: PAP/EPA.

Hurkacz rywalizację na kortach imienia Rolanda Garrosa zaczął od wygranych z Włochami – Giulio Zeppierim 7:5, 6:2, 7:5 i Marco Cecchinato 6:1, 6:4, 6:2.

Z Goffinem rywalizował po raz drugi w karierze. Zrewanżował mu się za porażkę z 10 maja w pierwszej rundzie w Rzymie.

W stolicy Włoch Belg wygrał po blisko dwóch i pół godzinie 7:6 (10-8), 7:6 (7-2) i teraz obaj spodziewali się równie zaciętego boju. Spotkanie okazało się jednak bardzo jednostronne.

Na zwycięstwo w Paryżu Hurkacz potrzebował godzinę i 49 minut. Polak grał bardzo solidnie. Świetnie funkcjonował jego serwis, a także popełniał mało błędów (23 wobec 31 rywala).

Hurkacz posłał dziewięć asów, a nawet jeśli Belgowi udało się odebrać, to był bezlitośnie ganiany po korcie. 25-letniemu wrocławianinowi wychodziło wszystko. Niesamowitym lobem popisał się już w drugim gemie.

O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydowało przełamanie w 12. gemie. W kolejnych partiach Polak przewagę osiągał znacznie szybciej.

„Jestem bardzo zadowolony. Zagrałem dobry, solidny mecz. Cieszę się, że wystąpię w drugim tygodniu turnieju i nadal będę miał okazję grać przed taką fantastyczną publicznością” – powiedział na korcie.

Tak daleko we French Open Hurkacz nigdy wcześniej nie dotarł. Przed tegoroczną edycją jego najlepszym wynikiem była druga runda.