Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Bałtów bierze udział w projekcie „Pod biało-czerwoną”! Hubert Żądło: Każdy głos jest „na wagę złota”!

Projekt „Pod biało-czerwoną”, umożliwia sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu i flagi. Warunkiem pozwalającym na zakwalifikowanie gminy do programu jest zebranie określonej ilości głosów poparcia. – I o te głosy mieszkańców naszej gminy apeluję. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że potrafimy wspólnie zdziałać wiele. W tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej, warto przypominać o tych, którzy oddali swoje życie za naszą wolność. Jako gmina zawsze chętnie bierzemy udział w projektach z przesłaniem – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ – do udziału w projekcie na stronie serwisu rządowego zachęca premier Mateusz Morawiecki. 

Do rywalizacji, w której nagrodą główną jest maszt i flaga przystąpiła także gmina Bałtów. 

Przypomnijmy, że projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online Głosować  mogą mieszkańcy danej gminy. 

– W gminie Bałtów mamy maszt, ale ze względu na to, że projekt „Pod biało-czerwoną” jest inicjatywą, której celem jest m.in. uczczenie poległych i walczących za naszą niepodległość rodaków, ale ma też zachęcić do szerzenia postawy patriotycznej i pokazywać, że jako Polacy jesteśmy przywiązani do naszych barw narodowych i symboli narodowych, chętnie bierzemy w nim udział  – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, dodając, że gmina Bałtów ma już wymaganą liczbę głosów, ale  im jest ich więcej, tym lepiej. Gminę z największą liczbą głosów odwiedzi bowiem premier.   

Hubert Żądło przypomina, że w tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej, a historia Polski pełna jest ważnych dat. 

– Warto o nich pamiętać i przypominać poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi. Jeśli uda się nam w tym projekcie zwyciężyć, chciałbym, żeby taki  maszt z flagą stanął przy Szkole Podstawowej w Bałtowie. Edukację patriotyczną najlepiej prowadzić od najmłodszych lat, żeby każdy uczeń, idąc do szkoły widział biało-czerwoną flagę, wiedział w jaki sposób ją eksponować, znał swoje barwy narodowe i czuł do nich przywiązanie.  Każdy z mieszkańców może nam pomóc oddając swój głos na gminę Bałtów na stronie  https://bialoczerwona.www.gov.pl – podsumowuje wójt. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this