Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Bałtów bierze udział w projekcie „Pod biało-czerwoną”! Hubert Żądło: Każdy głos jest „na wagę złota”!

Projekt „Pod biało-czerwoną”, umożliwia sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu i flagi. Warunkiem pozwalającym na zakwalifikowanie gminy do programu jest zebranie określonej ilości głosów poparcia. – I o te głosy mieszkańców naszej gminy apeluję. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że potrafimy wspólnie zdziałać wiele. W tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej, warto przypominać o tych, którzy oddali swoje życie za naszą wolność. Jako gmina zawsze chętnie bierzemy udział w projektach z przesłaniem – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ – do udziału w projekcie na stronie serwisu rządowego zachęca premier Mateusz Morawiecki. 

Do rywalizacji, w której nagrodą główną jest maszt i flaga przystąpiła także gmina Bałtów. 

Przypomnijmy, że projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online Głosować  mogą mieszkańcy danej gminy. 

– W gminie Bałtów mamy maszt, ale ze względu na to, że projekt „Pod biało-czerwoną” jest inicjatywą, której celem jest m.in. uczczenie poległych i walczących za naszą niepodległość rodaków, ale ma też zachęcić do szerzenia postawy patriotycznej i pokazywać, że jako Polacy jesteśmy przywiązani do naszych barw narodowych i symboli narodowych, chętnie bierzemy w nim udział  – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, dodając, że gmina Bałtów ma już wymaganą liczbę głosów, ale  im jest ich więcej, tym lepiej. Gminę z największą liczbą głosów odwiedzi bowiem premier.   

Hubert Żądło przypomina, że w tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej, a historia Polski pełna jest ważnych dat. 

– Warto o nich pamiętać i przypominać poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi. Jeśli uda się nam w tym projekcie zwyciężyć, chciałbym, żeby taki  maszt z flagą stanął przy Szkole Podstawowej w Bałtowie. Edukację patriotyczną najlepiej prowadzić od najmłodszych lat, żeby każdy uczeń, idąc do szkoły widział biało-czerwoną flagę, wiedział w jaki sposób ją eksponować, znał swoje barwy narodowe i czuł do nich przywiązanie.  Każdy z mieszkańców może nam pomóc oddając swój głos na gminę Bałtów na stronie  https://bialoczerwona.www.gov.pl – podsumowuje wójt. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this