Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ćmielów: Cysterna z paliwem wpadła do przydrożnego rowu!

Pierwsze skutki nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych widać już na polskich drogach, choć w powiecie ostrowieckim nie są one aż tak drastyczne. Wczoraj (wtorek, 12 stycznia) w gminie Ćmielów w przydrożnym rowie, unieruchomiony został samochód osobowy, dziś do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze pomiędzy Buszkowicami, a Jastkowem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

fot. PSP w Ostrowcu Św.

– Dziś (środa, 13 stycznia), około godziny 12.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gminie Ćmielów, na drodze powiatowej, pomiędzy miejscowością Buszkowice a Jastków –  wyjaśnia  Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na  miejscu policjanci ustalili, że  kierujący zespołem pojazdów, podjeżdżając na wzniesienie, z uwagi na ośnieżona jezdnię, stoczył się z wzniesienia i wpadł do pobliskiego rowu.  Na szczęście nie doszło do uszkodzenia zbiornika cysterny, która przewoziła ok. 10 tysięcy litrów paliwa. 

fot. PSP w Ostrowcu Św.

– Kierowca był trzeźwy, nie odniósł obrażeń, a na miejsce zdarzenia wysłano piaskarkę – wyjaśnia Rafał Dobrowolski.  

Do podobnego zdarzenia, tylko tym razem z udziałem auta osobowego doszło wczoraj również w gminie Ćmielów. 

– Kierujący pojazdem osobowym, w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności na nawierzchni, zjechał do pobliskiego rowu. Samochód pozostawił  w przydrożnym rowie, a sam poszedł po pomoc. Auto odholował dopiero dziś, choć zanim to zrobił, informacja o pozostawionym, dotarła na Policję. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym – podsumowuje Rafał Dobrowolski.     

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this