Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów: Nowy bus do przewozu dzieci niepełnosprawnych jak prezent na Mikołajki!

Ford Transit od dziś będzie woził niepełnosprawne dzieci z gminy Kunów. Jak podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów, nowe auto udało się kupić dzięki pozyskaniu 70 procent dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wkład z budżetu gminy to suma ponad 74 tysięcy złotych. – Na bezpieczeństwie dzieci nie można oszczędzać, cieszę się, że udało się nam pozyskać środki na realizację tego zadania – mówi burmistrz.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Gmina Kunów już z nowym busem. Fabrycznie nowy samochód będzie służył do przewozu dzieci  z niepełnosprawnością. 

– Autobus, którym dotychczas jeździły dzieci był bardzo wyeksploatowany, a nowy – długo oczekiwany. To groziło niebezpieczeństwem. Staraliśmy się o dofinansowanie z PFRON-u. Udało się. Autobus jest już zakupiony – mówi Lech Łodej i zapewnia, że gmina planuje zakup kolejnego pojazdu z myślą o dzieciach niepełnosprawnych. Dodając, że jakość usług a także  bezpieczeństwo zdecydowanie się poprawią.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Model, o jaki wzbogaciła się gmina Kunów to Ford  Transit, o pojemność 2.0 EURO 6, wyprodukowany w  2020. Ma 17 miejsc siedzących.

Dofinansowanie, jakie udało się pozyskać z PFRON-u wyniosło  70%. Auto kosztowało 189  297,00 zł,  przy czym wkład własny gminy wyniósł 74 104,00 zł.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this