Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów zagospodaruje blisko 3 hektarowy plac przy ulicy Laski! Powstanie skate park, a także miejsce do odpoczynku i integracji!

Mamy dobre wiadomości dla dzieci i młodzieży z gminy Kunów. Gmina zagospodaruje blisko 3 hektarowy teren wzdłuż ulicy Laski w Kunowie. Tuż przy orliku powstanie skatepark, dla osób które będą chciały spróbować swoich sił w sportach ekstremalnych, siłownia plenerowa, plac zabaw, a także miejsce do wypoczynku i integracji międzypokoleniowej, gdzie pograć będzie można m.in w szachy. – To ukłon dla naszej młodzieży, na którą zawsze możemy liczyć, żeby mieli wreszcie swoje miejsce spotkań – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Ulica Laski w Kunowie. Gmina stara się o pozyskanie 50-procentowego dofinansowania na realizację strefy relaksu, a także skate parku, który powstać miałby właśnie w tym miejscu. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Burmistrz przypomina, że wartość inwestycji  opiewa na  1 000 000 zł. Gmina stara się jednak o 50-procentowe dofinansowanie. 31 marca złożyła w tym celu wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

– W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa, że nasz wniosek przeszedł pierwszą ocenę i jest w dalszym etapie konkursu. Wysłaliśmy już dokumenty uzupełniające. Szanse na otrzymanie 50-procentowego dofinansowania zatem rosną. Czekamy i wierzymy, że je otrzymamy – mówi Lech Łodej.

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa strefy relaksu przy ul. Laski w Kunowie wraz z placem zabaw, siłownią zewnętrzną i skate parkiem” kosztowało gminę 9 040,50 zł

Źródło: BIP Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Zaplanowaliśmy tam typowy skate park z urządzeniami dla amatorów sportów ekstremalnych. Wybudujemy trzy rampy, z których korzystać będą mogły osoby zaczynające przygodę z rolkami, deskorolkami, czy BMX-ami – wyjaśnia Małgorzata Mazur,  kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie.

Powstanie także nowy plac zabaw dla dzieci, z urządzeniami z tworzywa sztucznego, a nie jak to było dotychczas – drewna.  Do tego siłownia zewnętrzna, miejsce do gry w szachy na świeżym powietrzu,  alejki parkowe, przy których staną ławki.

Drewniane urządzenia na placu zabaw zastąpią te z tworzywa sztucznego
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Zaplanowaliśmy również łąkę kwietną, aby miejsce to pełniło funkcję edukacyjną. W planach mamy także obsadzenie terenu roślinami miododajnymi. Chcemy stworzyć miejsce, które w naszym mieście połączy pokolenia – podsumowuje Lech Łodej. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this