Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Happy bus, jarmark i dożynki! W gminie Ćmielów sierpień będzie pełen atrakcji!

Jak zapowiada Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, sierpień obfitował będzie w atrakcje. Już we wtorek, 10 sierpnia na placu przy domu kultury zaparkuje Happy Bus. Wolontariusze przywiozą mnóstwo pomysłów na zabawę dla najmłodszych mieszkańców gminy Ćmielów, w niedzielę, 15 sierpnia podczas Jarmarku Ćmielowskiego będzie można posłuchać muzyki na żywo, a także zakupić lokalne specjały, 22 sierpnia natomiast Ćmielów świętować będzie Dożynki Gminne. Nie zabraknie uroczystej Mszy Świętej, a także wielu atrakcji, które na mieszkańców i przyjezdnych gości czekać będą na stadionie leśnym.

Jarmark Ćmielowski. 15 sierpnia 202 rok fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Myślę, że mieszkańcy gminy Ćmielów nie będą narzekać na nudę. Sierpień obfitować będzie bowiem  w wiele atrakcji dla każdej z grup wiekowych. Zaczynamy już we wtorek,  10 sierpnia, kiedy to na dwa dni, przyjedzie do nas Happy Bus, to taki autobus, wyposażony w mobilny plac zabaw dla dzieci. Autobus nie jest jedyną atrakcją: towarzyszą mu dmuchańce, trampoliny oraz inne aktywności, jak: malowanie twarzy, kącik plastyczny, plecenie afrykańskich warkoczyków, organizowanie gier, zawodów sportowych, pokazów filmów i wiele wiele innych. Pomysłodawcą takiej formy spędzania wolnego czasu z najmłodszymi jest pan Aleksander Kartasiński, prezes Fundacji Happy Kids – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.  

Dodaje, że do Ćmielowa przyjedzie także 21 wolontariuszy, w tym także z zagranicy, którzy uczyć będą także języka angielskiego. Nocować będą w ćmielowskim domu kultury. Odbywać się będą także warsztaty, których celem jest edukacja w kwestii bezpieczeństwa dzieci na wsi, ich zdrowia oraz higieny.

Happy Bus od dziewięciu lat  dociera do ponad 4 000 dzieci w całej Polsce. Akcja skierowana jest dla  dla najmłodszych, których rodziców nie stać na wysłanie swych pociech na wakacje. 

– Zajęcia rozpoczną się we wtorek, 10 sierpnia, o godzinie 10.00. Nie zabraknie gier zabaw, tańców, układania klocków, czy nauki języka angielskiego. Każdego dnia mają zapewnić inne atrakcje dla dzieci. Cała odpowiedzialność za pobyt dziecka ponosi fundacja. Kiedyś, przeglądając internet w poszukiwaniu nowych atrakcji dla naszych mieszkańców, zauważyłam tę fundację, wspominała o niej także moja znajoma.  Wizyta Happy Busa miała się już odbyć w ubiegłym roku, niestety ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia, nie było to możliwe. Cieszę się, że wesoły autobusik przyjedzie do Ćmielowa w tym roku – mówi Wioletta Rogala-Mazur.

Przypomina, że atrakcje na dzieci czekać będą 10, 11 i 12 sierpnia w godzinach od 10.00 do 17.00.

– Nie ma jednak jakiś sztywnych norm czasowych, że koniecznie trzeba przyjść na 10.00. Dzieci mogą przychodzić o każdej porze dnia i dołączać do zabawy. To także szansa na odpoczynek dla opiekunów dzieci, którzy mogą te 7 godzin wykorzystać dla siebie  – wyjaśnia. 

Pracownicy ćmielowskiego domu kultury nie zapominają także o innych grupach wiekowych. Wioletta Rogala-Mazur przypomina, że co roku przy domu kultury w Ćmielowie odbywał się Jarmark Ćmielowski, tak będzie także w tym roku.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie na Jarmarku. 15 sierpnia 2020 r.
Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  To już taka tradycja ćmielowiaków. 15 sierpnia, po uroczystej  Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ćmielowie, mieszkańcy spotykali się  na ćmielowskim Rynku. W tym roku tuż koło domu kultury rozstawimy scenę. Nie zabraknie kramików   z tradycyjnymi  obwarzankami, czy rękodziełem. Co roku jest z nami Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa z Ostrowca Św. O godzinie 17.00 natomiast  rozpocznie się muzyczna część zabawy. Wystąpią zespół Randevu i Champion, a o godzinie 20.00 zespół Shantel. Nie zabraknie także muzyki klubowej, przy której bawić się będziemy do godziny 22.00. Zapewni ją DJ Trey Vinter  – tłumaczy dyrektor domu kultury.   

22 sierpnia za plony dziękować będą natomiast rolnicy z gminy Ćmielów. 

Dożynki Gminne w Ćmielowie 24 sierpnia 2020 r.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W ubiegłym roku przygotowaliśmy dożynki, mówiąc kolokwialnie, w bardzo okrojonej wersji. Przeszliśmy w symbolicznym korowodzie na ćmielowski rynek. W tym roku chcemy jedna wykorzystać i sytuację epidemiczną, i przychylną pogodę, zapraszając mieszkańców do wspólnego świętowania na ćmielowski stadion. O godzinie 14.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ćmielowie. Następnie ok. godziny  15.30 rozpocznie się  część oficjalna uroczystości dożynkowych już na stadionie. Na pewno towarzyszyć nam będą Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, które wezmą udział w konkursie na ćmielowską zupę. Powołana zostanie komisja konkursowa, która oceni jej smak, a na gospodynie czekać będą nagrody –  wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur.

Mieszkańcy będą mogli pobawić się także przy muzyce góralskiego zespołu Zbóje, a na dzieci oprócz dmuchańców czekać będzie wesołe miasteczko.

Plakat promujący Jarmark Ćmielowski


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this