Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Ipsos: w sejmikach PiS – 33,7 proc., KO – 31,9 proc., Trzecia Droga – 13,5 proc.

W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 33,7 proc., Koalicja Obywatelska – 31,9 proc., Trzecia Droga – 13,5 proc.; Konfederacja – 7,5 proc. – wynika z sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos.

Warszawa, 07.04.2024. Wybory samorządowe 2024. Głosowanie w jednym z lokali wyborczych w Warszawie, 7 bm. Trwa głosowanie w wyborach samorządowych. Do jego zakończenia obowiązuje cisza wyborcza. (jm) PAP/Paweł Supernak

Według Ipsos, Lewica uzyskała 6,8 proc., a Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy – 2,7 proc. głosów. Na inne, lokalne komitety wyborcze zagłosowało 3,9 proc. wyborców.

Wyniki exit poll wyborów samorządowych zostały przygotowane przez pracownię Ipsos na podstawie badania, które przeprowadzono w dniu głosowania przed 970 lokalami wyborczymi w Polsce. Po zakończeniu ciszy wyborczej na antenach Polsatu, TVN i TVP zaprezentowano prognozy dla sejmików wojewódzkich oraz sześciu miast: Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia.(PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this