Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

J. Kaczyński: Tusk tak się nadaje na premiera, jak ja do skoku wzwyż!

Podczas debaty wyborczej TVP szef PO Donald Tusk był roztrzęsiony; to w istocie biedny człowiek, który tak się nadaje na premiera mniej więcej, jak ja do skoku wzwyż – powiedział w czwartek w Sulejówku wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Sulejówek, 12.10.2023. Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Wicepremier, prezes PiS Jaros³aw Kaczyñski (P) i kandyduj¹cy do Sejmu w okrêgu nr 18 Jacek Cieœlikowski (L) podczas spotkania z mieszkañcami Sulejówka, 12 bm. (mr) PAP/Marcin Obara

Kaczyński stwierdził, że za czasów rządów Tuska nikt nie był w stanie pokazać „jakichkolwiek inicjatyw prospołecznych, gospodarczych czy jakiejś skutecznej walki z kryzysem”.

„Każdy głos na opozycję, a więc na KO, ale też na inną partię opozycyjną, to jest w gruncie rzeczy głos na Donalda Tuska, na jego premierostwo. Widzieliście państwo podczas debaty – roztrzęsiony, w istocie biedny człowiek, który tak się nadaje na premiera mniej więcej, jak ja do skoku wzwyż” – powiedział Kaczyński.

„(Tusk) ma ciągle zwolenników, ale to nie zmienia faktu, że to był ten moment, w którym można było pokazać całej Polsce, że on po prostu do władzy się nie nadaje” – podkreślił Kaczyński.(PAP)

Autorzy: Agata Zbieg, Karol Kostrzewa

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this