Znajdź nas na

FAKTY

Jarosław G., prezydent Ostrowca Św. usłyszał zarzuty!

Jarosław G., prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszał zarzuty. Prokurator złożył wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Jarosław G., były prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSRO.info

Przypomnijmy, że na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach (14 marca 2023 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w śledztwie dotyczącym korupcji.

Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie województwa świętokrzyskiego. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe. W ramach wsparcia w czynnościach uczestniczyli również funkcjonariusze z Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. 

Jarosław G. usłyszał zarzuty w prokuraturze. Jak poinformował nas Karol Borchólski, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej treść zarzutów do publicznej wiadomości podana zostanie po godzinie. 16.00 w specjalnym komunikacie.

Prokurator podjął decyzje o skierowanie wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Funkcjonariusze CBA przypominają, że osoby, które dały się uwikłać w proceder korupcyjny i wręczyły korzyść majątkową osobie pełniącej funkcję publiczną mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności przewidzianej w art. 229 § 6 Kodeksu Karnego. Warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej jest przyjęcie korzyści majątkowej lub osobistej albo ich obietnicy przez osobę pełniącą funkcję publiczną, dobrowolne zawiadomienie organów ścigania przez wręczającego oraz ujawnienie wszystkich istotnych okoliczności przestępstwa zanim dany organ się o nim dowiedział. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this