Znajdź nas na

FAKTY

Jarosław Górczyński usłyszał kolejne zarzuty! Podejrzany jest łącznie o popełnienie 12 przestępstw!

Wygląda na to, że Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego w areszcie spędzi kolejne dwa miesiące (do 19 października). – W ostatnim czasie Jarosław G. usłyszał kolejne zarzuty, które zostały przedstawione m.in. w oparciu o materiały niejawne (…) – poinformował nas Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Prezydent Ostrowca Św. podejrzany jest o popełnienie łącznie 12 przestępstw.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu wniosek o przedłużenie środka zapobiegawczego  w postaci tymczasowego aresztowania wobec Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

– Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim o przedłużenie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na kolejne trzy miesiące. Sąd Rejonowy co do zasady przychylił się do wniosku, z tym, że uznał, iż wystarczającym okresem będą dwa miesiące i przedłużył tymczasowe aresztowanie do 19 października. W sprawie bowiem pojawiły się nowe okoliczności, które wymagają zabezpieczenia dalszych dowodów, a zatem Sąd uznał, że pobyt podejrzanego na wolności może utrudniać przeprowadzanie i zabezpieczanie tych dowodów. W szczególności istnieją wciąż pierwotne przesłanki zastosowania tymczasowego aresztowania, czyli obawa matactwa ze strony podejrzanego – wyjaśnia sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.  

Dodaje, że Sąd wskazał, iż wystarczającym okresem dla przeprowadzenia tych czynności, które są zaplanowane i realizowane obecnie, będzie okres dwóch miesięcy.    

Dlaczego Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim skoro sprawą zajmuje się Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach?   

Zgodnie z przepisami,  tymczasowe aresztowanie stosuje w postępowaniu przygotowawczym na wniosek prokuratora sąd rejonowy, w którego okręgu prowadzi się postępowanie, a w wypadkach niecierpiących zwłoki także inny sąd rejonowy. Przepisy wskazują natomiast, że o przedłużenie tymczasowego aresztowania należy wystąpić do sądu, który będzie właściwym do rozpoznania merytorycznie sprawy. 

Prokurator zapowiada skierowanie zażalenie na decyzje Sądu.

– W ostatnim czasie Jarosław G. usłyszał kolejne zarzuty, które zostały przedstawione m.in. w oparciu o materiały niejawne, dlatego też nie możemy udzielić szczegółowych informacji dotyczących ich zakresu. Aktualnie Jarosław G. jest podejrzany o popełnienie łącznie 12 przestępstw – poinformował nas Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this