Znajdź nas na

FAKTY

Jarosław Rusiecki: Na rodzinie nie możemy oszczędzać! Zmiany w Programie 500+!

O zmianach w Programie Rodzina 500+, który od 1 stycznia 2024 roku będzie funkcjonował jako Rodzina 800+ podczas dzisiejszej (piątek, 21 lipca) konferencji prasowej poinformował Rafał Nowak, Wicewojewoda Świętokrzyski. Towarzyszyli mu świętokrzyscy parlamentarzyści: senator Jarosław Rusiecki, poseł Mariusz Gosek, Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz radni miejscy i powiatowi z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. – Jest to pierwszy rząd i władza w Polsce, która dotrzymuje obietnic. To tym bardziej istotna informacja o takiej wiarygodności w mieście, którego prezydent jest aresztowany, który ma postawionych 11 zarzutów. PiS to wiarygodność, dbanie o ludzi, wychodzenie na wprost ich oczekiwaniom – mówił Zbigniew Duda, radny powiatu ostrowieckiego z Klubu PiS.

Od lewej: Zbigniew Duda, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, Emilia Łupina, radna Rady Powiatu Ostrowieckiego, Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, senator Jarosław Rusiecki, wicewojewoda Rafał Nowak, poseł Mariusz Gosek i Janusz Gołdyn, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego. W drugim rzędzie za Magdaleną Zieleń: Mateusz Czeremcha, radny Rady Miasta Ostrowca Św. i Grażyna Maj, radna Rady Miasta Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Od 1 stycznia Program 500+ będzie rewaloryzowany, kwota przeznaczona na każde dziecko będzie wynosiła 800 zł. To ważne, w związku z tym, że gmina Ostrowiec Świętokrzyski jest jedną z  największych i najbardziej licznych gmin w naszym województwie, to trafi tutaj dodatkowo bardzo dużo pieniędzy. A ma to znaczenie dla wszystkich, którzy tu mieszkają, pracują, którzy tu prowadzą lokalne biznesy. Te pieniądze, które trafiają do polskich rodzin, później są przez te rodziny wydawane w lokalnych firmach na lokalne usługi – mówił Rafał Nowak, Wicewojewoda Świętokrzyski podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

Przypomniał, że w ramach Programu Rodzina 500+ do polskich rodzin przekazano 270 mld zł, aby pomóc im godnie żyć, ale także wspomóc przedsiębiorców. Wicewojewoda przywołała statystyki Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego), które pokazują, że Polska jest krajem, w którym jest najbardziej dynamiczny przyrost urodzeń trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinach. 

Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Można by powiedzieć, że Program 500+ dla tych, którzy już z niego korzystają, którzy mają dwójkę dzieci, daje na tyle dużą stabilizację finansową, że nie boją się oni podejmować decyzji o tym, żeby posiadać trzecie, czy czwarte dziecko. Teraz tylko przed nami przekonanie tych, którzy nie mają jeszcze dzieci, bo z tym jest w Polsce faktycznie nie najlepiej, ale bardzo cieszy to właśnie, że  Polska jest tym krajem z najbardziej dynamicznym przyrostem urodzeń trzeciego i czwartego dziecka  w rodzinie – podsumował Rafał Nowak.

Senator Jarosław Rusiecki  przypomniał, że w połowie maja Jarosław Kaczyński, prezes  Prawa i Sprawiedliwości podczas „ulu programowego” ogłosił trzy nowe elementy Programu PIS, które skierowane są do polskich rodzin.

– A sprawy polskich rodzin, to fundament naszego rozwoju. Zasady takiej technicznej obsługi programu się nie zmieniają. Zmienia się kwota przyznawana na każde dziecko od urodzenia do 18 roku życia.Od 2016 roku, kiedy program zaczął obowiązywać do 2023 w każde polskie dziecko zainwestowaliśmy 43 500 zł. To jest niebagatelna kwota, która służy rozwojowi dziecka, jego zainteresowań, pasji, lepszego zdrowia,  ale też wspiera kieszenie domu rodzinnego – tłumaczył Jarosław Rusiecki.

Dodał, że w skali sześciu lat (2016-2021) do ostrowieckiego budżetu trafiły 233 mln zł na Program Rodzina 500+. Rocznie – 39 milionów złotych. W skali powiatu zaś – ponad 400 mln zł.

– Na rodzinie nie możemy oszczędzać – podsumował senator.

Jarosław Rusiecki, Senator RP z PiS
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mariusz Gosek, Poseł na Sejm RP dodał, że Program Rodzina 500+, a od stycznia 2024 roku Rodzina 800+,  to najlepiej dystrybuowane środki dla przyszłych pokoleń. 

– Pamiętamy jak mówili, że tych pieniędzy nie ma. Nasi oponenci mówią, że ten Program 500+ tak naprawdę może zrujnować budżet, jak ironizowali z tego programu nasi oponenci, konkurenci polityczni w Zakopanem. Tutaj Donald Tusk szczególnie wyrastał na taką  „gwiazdę ironii” w zakresie krytyki Programu 500+. Wtórowali mu jego ministrowie, chociażby pan minister Vincent Rostowski, który wskazywał, że pieniędzy nie ma – przypomniał Mariusz Gosek.

Mariusz Gosek, poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zbigniew Duda, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego dodał, że Program 500+ wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to „strzał w dziesiątkę”. 

–  Tego od nas oczekiwali mieszkańcy, tego od nas oczekiwały rodziny. Jak zbawienny i dobry jest wpływ tego programu przekonaliśmy się przez lata. Okazało się, że wszystkie rodziny stać na to, na co za rządów Platformy Obywatelskiej było stać tylko niektórych. Teraz informujemy państwa o tym, że ten program będzie Programem Rodzina 800+. To krok idący w stronę oczekiwań mieszkańców. Jako Prawo i Sprawiedliwość wsłuchujemy się w głos naszego społeczeństwa, naszych rodzin i reagujemy na to, czego te rodziny oczekują. Jest to pierwszy rząd i władza w Polsce, która dotrzymuje obietnic. To tym bardziej istotna informacja o takiej wiarygodności w mieście, którego prezydent jest aresztowany, który ma postawionych 11 zarzutów. PiS to wiarygodność, dbanie o ludzi, wychodzenie na wprost ich oczekiwaniom – podsumował Zbigniew Duda. 

Zbigniew Duda, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego z Klubu PiS
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Rodzina 800+
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this