Znajdź nas na

FAKTY

Jeden wypadek, trzydzieści kolizji – ostrowieccy mundurowi podsumowali tegoroczną akcję „Wszystkich Świętych”!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowali tegoroczną akcję „Wszystkich Świętych”. Od 31 października do 2 listopada na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do 1 wypadku drogowego. Ponadto stróże prawa obsłużyli ponad 30 kolizji drogowych oraz udaremnili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierującym.

fot. Świętokrzyska Policja

W tym roku ogólnopolska akcja „Wszystkich Świętych” rozpoczęła się 31 października i zakończyła 2 listopada. W tym okresie policjanci z ostrowieckiej komendy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas tych szczególnych dni zadumy i pamięci o zmarłych. Ich pomoc w pobliżu cmentarzy okazała się niezbędna, zwłaszcza 1 listopada.

Funkcjonariusze udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim zwracali uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, czyli na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas kontroli drogowej badany był również stan trzeźwości kierujących.

W czasie prowadzonych działań na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do 1 wypadku drogowego. Ponadto stróże prawa obsłużyli ponad 30 kolizji drogowych i ujawnili 190 przypadków niestosowania się do ograniczenia prędkości.

fot. Świętokrzyska Policja

2 listopadaj w ręce mundurowych wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących. Jako pierwszy, kwadrans po godzinie 20.00 na ul. Mariana Langiewicza w Kunowie został zatrzymany 54-letni kierowca pojazdu marki Kia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł za „kółko” swojego auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec gminy Kunów ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejno około godziny 23.30 na ul. Ostrowieckiej policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na pojazd marki Volkswagen, którego kierujący gwałtownie ruszył nie zamykając nawet drzwi od strony pasażera. Mundurowi postanowili od razu zatrzymać auto do kontroli drogowej. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych siedzący za kierownicą mężczyzna nie reagował i kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu uciekinier został zatrzymany. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 34-letni ostrowczanin. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Jak się okazało, miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this