Znajdź nas na

FAKTY

Jednośladem na podwójnym gazie!

Pogoda sprzyja miłośnikom rowerów. Rozwaga, odpowiedzialność i trzeźwość – to zasady, którymi powinni kierować się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. W ręce ostrowieckich mundurowych wpadli rowerzyści „na podwójnym gazie”.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

Jako pierwszy w miniony wtorek (30 kwietnia)  na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w ręce ostrowieckiej drogówki „wpadł” 36-latek. Ostrowczanin kierował rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Tego samego dnia około godziny 15.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w kierunku miejscowości Karczma Miłkowska motorowerem porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał jechać środkiem drogi i stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej jednostki, którzy zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 68-letni ostrowczanin. Badanie alkomatem wykazało, że kierował on motorowerem marki Romet mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 68-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywnę oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this