Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jesień i zima to trudny czas dla bezdomnych! Ostrowieccy mundurowi apelują: Nie bądźmy obojętni!

Jesień i zima to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W trosce o ich bezpieczeństwo ostrowieccy dzielnicowi zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia. Pomóc mogą również mieszkańcy. Każde zgłoszenie może uratować czyjeś życie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy ostrowieccy dzielnicowi w trakcie pełnionej służby zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i noclegu bezdomni. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ogródki działkowe oraz tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia. Wiele policyjnych interwencji możliwych jest dzięki osobom, które nie będąc obojętni powiadamiają o takim fakcie odpowiednie służby. Po szybkiej reakcji i przekazaniu informacji do dyżurnego, policjanci mogą na czas dotrzeć we wskazane miejsce i udzielić pomocy. Pamiętajmy o tym, że alkohol oraz mróz to zabójcza mieszanka. Ostrowieccy dzielnicowi podczas pełnionej służby zachęcają również osoby bezdomne do skorzystania ze schronienia w specjalnych placówkach.

Ostrowieccy mundurowi apelują, aby w przypadku napotkania w okresie jesienno-zimowym osoby bezdomnej, samotnej, niepełnosprawnej lub nietrzeźwej, dla której pozostawienie na zimnie lub mrozie może skończyć się tragicznie, zadzwonić na numer alarmowy 112, który czynny całą dobę. Po otrzymaniu takiej informacji policjanci niezwłocznie podejmą stosowne czynności i przekażą taką osobę instytucji powołanej do niesienia pomocy.

Można również skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez odpowiednie naniesienie na mapę ikony „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Widząc takiego człowieka, nie wahajmy się powiadomić o tym odpowiednie służby. Każde takie zgłoszenie może uratować czyjeś życie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this