Znajdź nas na

FAKTY

Jest bezpieczniej i bardziej komfortowo! Gmina Ćmielów dołożyła się do remontu kolejnej drogi powiatowej!

Gmina Ćmielów dołożyła się do remontu drogi powiatowej w Brzóstowej. Choć to zadanie własne powiatu, Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, podkreśla, że na bezpieczeństwie i komforcie życia mieszkańców, nie wolno oszczędzać. – To ważna droga dla mieszkańców tej części naszej gminy. Prowadzi m.in. do szkoły. Cieszę się, że systematycznie poprawiamy infrastrukturę drogową na terenie naszej gminy – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa

fot. Marzena Gołębiowska.naOSTRO.info

– Koniec roku dla samorządu, to realizacja tych przedsięwzięć, które były zaplanowane w budżecie i tych, które w trybie nagłym trafiły również pod obrady państwa radnych. Stąd też dofinansowanie z budżetu gminy Ćmielów do kolejnej drogi powiatowej, tym razem w Brzóstowej – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Koszt inwestycji to 2 615 379 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 2 092 303 zł. Gmina Ćmielów do remontu dołożyła 261 538 zł (taką samą kwotę przekazał Powiat Ostrowiecki).  

Joanna Suska podkreśla, że ten ponad 800-metrowy trakt komunikacyjny jest niezwykle potrzebny i ważny dla mieszkańców tej części gminy. Dodaje, że o remont tego odcinka zabiegali Piotr Małek, radny Rady Miejskiej w Ćmielowie oraz Michał Bajerczak, sołtys Brzóstowej. 

– Stąd też jak tylko powiat wystosował pismo do gminy Ćmielów z zapytaniem czy będziemy partycypować w kosztach tej inwestycji, od razu wystosowałam pismo, że jesteśmy „na tak”.  Koniec roku to oszczędności, które wygenerował i przekazałam na dofinansowanie tej drogi powiatowej. Przy tym montażu finansowym, mając świadomość, że bez dofinansowania ze strony samorządu Ćmielowskiego ta inwestycja nie byłaby zrealizowana. Oczywistym było przystąpienie do partycypowania w kosztach i przekazanie środków finansowych – tłumaczy Joanna Suska. 

fot. Marzena Gołębiowska.naOSTRO.info

Zadanie zostało zrealizowane w grudniu w 2023 roku. 

Joanna Suska przypomina, że wyremontowana droga w Brzóstowej prowadzi m.in do pobliksiej szkoły. 

– Uczniowie będą mieli dużo lepsze warunki, jeśli chodzi o drogę do szkoły.  To dla mnie jako burmistrza jeden z priorytetów. Chcę, aby takie zadania były realizowane. To nie jest jedyna droga, której remont dofinansowuje gmina. Weźmiemy na siebie również ciężar remontu drogi powiatowej Wiktoryn-Podgórze, partycypując w kosztach tej inwestycji. A kwota jest nie mała, bo wynosi  ponad 840 000 zł. Wszystko po to, aby mieszkańcy miejscowości północnych mogli cieszyć się nową drogą. Zawsze mówię „tak”,  jeśli na celu jest dobro i bezpieczeństwo mieszkańców – podsumowuje Joanna Suska.  

fot. Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this