Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Joanna Suska: Życzę dzieciom, żeby czuły się w życiu szczęśliwe! W tych słowach jest wszystko zawarte!

1240 paczek ze słodyczami i życzeniami od Joanny Suski, burmistrz miasta i gminy Ćmielów, trafi dziś i jutro (sobota, 30 maja) do najmłodszych mieszkańców gminy. Wszystko po to, aby w przededniu obchodzonego 1 czerwca, Dnia Dziecka, choć w ten symboliczny sposób uczcić ich święto. – Przygotowaliśmy słodkości, bo to ma być symbol z takim małym bilecikiem z życzeniami ode mnie: „góry słodkości i mnóstwo radości”. To takie krótkie przesłanie ale płynące prosto z serca. Warto powalczyć o uśmiech najmłodszych, to oni stanowią bowiem nasz potencjał i kapitał, w który zawsze warto inwestować – mówi Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Kreatywność w dobie pandemii to niezwykły aspekt działalności nie jednego samorządowca… i nie tylko samorządowca. Pomysłów nie brakuje władzom gminy Ćmielów. Do najmłodszych mieszkańców (do 18 roku życia), dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miasta i Gminy Ćmielów, dostarczone zostaną słodkie upominki z życzeniami od Joanny Suski, burmistrza miasta i gminy Ćmielów. Dotrą do każdego domu, w którym przebywa dziecko, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Plany były jednak zupełnie inne, niestety pandemia pokrzyżowała niektóre przedsięwzięcia.

W rozwożenie paczek ze słodkimi upominkami zaangażowali się również pracownicy Domu Kultury w Ćmielowie z Wiolettą Rogalą-Mazur, dyrektorem placówki na czele.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Ćmielów

– Mieliśmy oczywiście przygotowany pakiet niespodzianek i różnych przedsięwzięć jeśli chodzi o Gminny Dzień Dziecka w Ćmielowie, który miał być zorganizowany na ćmielowskim rynku.  Wyszliśmy tutaj na wprost oczekiwaniom mieszkańców, aby spotkanie odbyło się w centrum Ćmielowa, aby wszystkie dzieci z jednej gminy mogły się spotkać. Z powodu epidemii koronawirusa, a także uwarunkowań prawnych, które dzisiaj mamy, musieliśmy nieco zmodyfikować nasze plany – wyjaśnia Joanna Suska. 

Burmistrz podkreśla, że chciała, aby najmłodsi mieszkańcy w przededniu swojego święta, otrzymali choć taki symboliczny upominek. 

– Przygotowaliśmy słodkości,  bo to ma być symbol z takim małym bilecikiem z życzeniami ode mnie: „góry słodkości i mnóstwo radości”. To takie krótkie przesłanie ale płynące prosto z serca. Warto powalczyć o uśmiech najmłodszych, to oni stanowią bowiem nasz potencjał i kapitał, w który zawsze warto inwestować – burmistrz miasta i gminy Ćmielów.  

W pakowanie prezentów zaangażowało się wiele osób. Zarówno pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie, jak i Domu Kultury
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Ćmielów

Dziś odwiedziła też Dom Dziecka w Małachowie, do którego wcześniej  przekazane zostały laptopy  i tablety. 

– To specyficzna część mojej działalności. Ta młodzież, te dzieci są wspaniałym  potencjałem i kapitałem na przyszłość dla każdego włodarza, każdej gminy, każdego rodzica. Myślę, że ten uśmiech na twarzach dzieci jest niezwykle cenny, choć brakuje mi takiego bliskiego, bezpośredniego  kontaktu. Tego nic nam nie zastąpi, ale choć w ten sposób chce wyrazić pamięć o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy. Myślę, że przyszłość pozwoli nam już świętować ich dzień w pełni. Jeszcze nadrobimy ten czas –  zapewnia burmistrz.

Przygotowano 1240 paczek, które rozwożone będą dziś i jutro (sobota, 30 maja). To cieszy,  bo jak podkreśla Joanna Suska, poprawiają się statystyki, a najmłodszych obywateli gminy Ćmielów – przybywa. 

– To też pozytywny argument. Być może tych mieszkańców będzie nam przybywać pomimo niżu demograficznego. Cały potencjał  koniunkturalny i siła właśnie w tym dzieciach, młodzieży, w tym młodym narybku, aby mogli dbać nadal w kolejnych pokoleniach o gminę Ćmielów – wyjaśnia Joanna Suska. Dziękuje też pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie, którzy zaangażowali się w pomoc przy rozwożeniu słodkich upominków. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Ćmielów

– W tym trudnym czasie wiem na kogo mogę liczyć. Tak jak mogłam liczyć na ochotniczą straż pożarną, na pracowników ośrodka pomocy społecznej, wojska obrony terytorialnej,  tak nigdy nie zawiodłam się na moich pracownikach – podsumowuje burmistrz.

Zapytana o wspomnienia z dzieciństwa Joanna Suska podkreśla, że  jest ćmielowianką od urodzenia. 

– Wzięłam dziś ze sobą zdjęcie, które moja córka zabrała do szkoły, chcąc pokazać mamę w dzieciństwie. Dużo mam takich zdjęć z dzieciństwa na stadionie Świtu Ćmielów, ponieważ mój tato był jego zawodnikiem. Jednak to jedno zdjęcie jest dla mnie szczególne. Zostało bowiem zrobione na rynku w Ćmielowie. To chyba takie przeznaczenie, że pozostałam w Ćmielowie.  Moja cała rodzina wyemigrowała do Gdańska po wojnie, a ja zostałam  z mamą właśnie tutaj. Działam  dla dobra mieszkańców, jestem sercem z mieszkańcami, dzięki temu, że jestem stąd, rozumiem ich problemy – tłumaczy burmistrz.

Podkreśla, że ma też szczególne wspomnienie z dzieciństwa, związane właśnie z ćmielowskim stadionem.

Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Gdy organizowane były festyny  podczas Dnia Ceramika, spotykaliśmy się wszyscy na naszym pięknym stadionie w Ćmielowie. Dzieci ustawiały się w kolejce, żeby otrzymać bułkę poznańską z kiełbasą szynkową. To taki smak pikniku na kocyku w pięknej przestrzeni stadionu ćmielowskiego. Ta bułka z tą kiełbasa, przygotowana, wystana w kolejce, zjedzona na świeżym powietrzu, wśród wspólnych rozmów, to taki smak dzieciństwa, którego nigdy nie zapomnę – wyjaśnia Joanna Suska. 

Wszystkim dzieciom, nie tylko z gminy Ćmielów życzy, żeby czuły się w życiu szczęśliwe. 

– W tych słowach jest wszystko zawarte – podsumowuje burmistrz.      

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this