Znajdź nas na

Subscribe

REKLAMA

Już 7 lipca do Ostrowca Św. przyjedzie Osteobus! Zapisz się na badanie, zbadaj swoje kości!

Osteoporoza to cichy zabójca kości. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia w 2018 roku, na osteoporozę chorowało w Polsce 2,1 mln osób, z czego 1,7 mln to kobiety. Już 7 lipca (czwartek) tuż przy przychodni Rodzina na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św. stanie OSTEOBUS. Nie zwlekaj. Zapisz się na bezbolesne badanie, wykrywające osteoporozę. Skierowanie od lekarza nie jest wymagane.

Źródło: FB Multidiagnostica Mobilna

Osteoporoza nazywana jest czasem „cichym złodziejem kości”. Polega na stopniowym zanikaniu tkanki kostnej, aż struktura kości staje się podobna do gąbki. Taka kość jest słaba i jeśli dojdzie do niewielkiego nawet urazu, ulega złamaniu. Bardzo wiele osób dopiero wtedy dowiaduje się, że choruje na osteoporozę. Warto wiedzieć, że zanik tkanki kostnej nie boli i postępuje bezobjawowo, stopniowo osłabiając kości.

Badaniem, które daje diagnozę, jest densytometria badająca gęstość kości za pomocą aparatu rentgenowskiego. To bezpieczne badanie, które nie wymaga żadnego przygotowania.

Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. 

Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promieni rentgenowskich. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej.

Już w najbliższy czwartek (7 lipca) diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza! Cena jednego badania wynosi 45 złotych.

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS zatrzyma się przy Przychodni Rodzina na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św.

Zapisy telefonicznie pod numerem  512 351 600.

Materiał organizatora

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this