Znajdź nas na

FAKTY

Już dziś świętować będą panie z gminy Bałtów!

Zabawa taneczna, występ Kabaretu „Czwarta Fala”, poczęstunek, a przede wszystkim wspólne spędzenie sobotniego popołudnia – na „Dzień szminki i szpilki” wszystkie panie z gminy Bałtów zapraszają Stowarzyszenie Przyjazna Gmina Bałtów i Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Wydarzenie odbywać się będzie dzisiaj (sobota, 7 października) w godzinach od 16.00 do 20.00 w Szkole Podstawowej w Bałtowie. – Serdecznie wszystkich zapraszam. Oczywiście panowie również są mile widziani. Spędźmy to popołudnie razem – zachęca Donata Majewska ze Stowarzyszenia Przyjazna Gmina Bałtów.

Ilona Różalska z Koła Gospodyń Wiejskich w Okole fot. Łukasz Grudniewski/naOSTR.info

8 marca swoje święto obchodzą wszystkie panie, 15 października natomiast obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiety Wiejskiej.  Święto to obchodzone jest od 2008, a ustanowione zostało rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w grudniu 2007 w celu podkreślenia kluczowej roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich, zabezpieczeniu potrzeb żywnościowych oraz ich walki z ubóstwem na świecie.

– Dzień Kobiety Wiejskiej był dla nas inspiracją do stworzenia „Dnia Szpilki i Szminki” w naszej gminie.Postanowiliśmy jednak troszkę unowocześnić to święto, aby żadna z pań nie poczuła się urażona, czy gorsza, że pochodzi z obszarów wiejskich. Wciąż pokutuje mit kobiety pracującej na wsi. Stereotypy dotyczące jej ubioru, sposobu dbania o siebie. Postanowiliśmy  odczarować ten wizerunek. Stąd nasz Bałtowski Dzień dla Kobiet – tłumaczy Donata Majewska ze Stowarzyszenia Przyjazna Gmina Bałtów. 

Środki na organizację wydarzenia pozyskane zostały z Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg” . Partnerami wydarzenia są zaś: Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie oraz „Infinity” Dorota Grabska.  

W ramach wydarzenia zaplanowano zabawę taneczną, poczęstunek, występy uczniów z dwóch szkół podstawowych z terenu gminy Bałtów, a także zespołów śpiewaczych: Bałtowianie, Biesiada i Okolanki jak rumianki. Przed bałtowską publicznością w godzinnym skeczu zaprezentuje się również Kabaret Czwarta Fala ze swoim „Made in Poland”.  

– Choć święto dedykowane jest kobietom mile widziani są również mężczyźni, których serdecznie zapraszamy.  Mam nadzieję, że będziemy się wszyscy dobrze bawić, a przez te cztery godziny każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ważne czy kobiety założę szpilki, adidasy, mokasyny, ważne żeby były z nami i dobrze się bawiły – podsumowuje Donata Majewska.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Bałtowie. 

Źródło: Urząd Gminy w Bałtowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this