Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Już w najbliższą niedzielę Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bałtowie! Oprócz rękodzieła i smakołyków będą też Jasełka!

Ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, pyszne ciasta i potrawy – to wszystko czekać będzie na uczestników drugiego Bałtowskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, a ten już w najbliższą niedzielę, 17 grudnia. Rozpoczną się od Jasełek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bałtowie. Wydarzenie zorganizowane zostanie na placu przy Kościele Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.

Donata Majewska podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Bałtowie w 2022 roku Źródło: Gmina Bałtów

To będzie już drugi Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez gminę Bałtów. Poprzedni cieszył się olbrzymią popularnością i zgromadził mieszkańców nie tylko z gminy Bałtów, czy powiatu ostrowieckiego, ale i powiatów ościennych.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w najbliższą niedzielę (17 grudnia) na placu przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. 

 – Mamy coraz więcej chętnych wystawców, którzy chcą zaprezentować swoje wyroby podczas Kiermaszu – mówi Donata Majewska z Urzędu Gminy w Bałtowie.

Dodaje, że sama chętnie zaopatruje się przed świętami w pyszne ciasta, potrawy na wigilijny stół, a także stroiki, czy unikatowe prezenty. A prawdziwych artystycznych perełek na Kiermaszu nie brakuje. 

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który w ubiegłym roku zorganizowały gospodynie z KGW w Wólce Pętkowskiej Tegoroczny Kiermasz odbędzie się na placu przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, będziemy wszystkich częstować zimową herbatą i gorącą czekoladą. Ten pomysł bardzo przypadł do gustu odwiedzającym nasz kiermasz. Nie zabraknie także pysznych pierniczków przygotowanych przez Klub Senior+ w Okole i udekorowanych przez dzieci z naszej gminy.  Niespodziankę w postaci Jasełek przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie – mówi Donata Majewska. 

Zapewnia, że podczas Kiermaszu będzie można poczuć atmosferę nadchodzących Świąt. 

fot. Gmina Bałtów

– Warto być tego dnia z nami, żeby poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, spędzić te kilka godzin w miłej atmosferze, obkupić się w piękne ozdoby, prezenty, a przy okazji wymienić się doświadczeniami, czy powspominać nasze rodzinne wigilie – podsumowuje Donata Majewska, zapraszając na niedzielny Kiermasz. 

Podczas Kiermaszu będzie można również wesprzeć inicjatywę Rady Rodziców ze szkoły w Okole. Społeczność szkolna zbiera bowiem środki na organizację  „Obchodów stulecia istnienia Publicznej Szkoły im. Legionów Polskich w Okole”.

Źródło: Urząd Gminy w Bałtowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this