Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Już w najbliższy poniedziałek świąteczne iluminacje rozświetlą Ćmielów!

Rozświetlanie ćmielowskiego Rynku świątecznymi iluminacjami, to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie i Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Co roku pojawiają się nowe ozdoby, a mieszkańcy mogą poczuć ducha nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia spotykając się w sercu miasteczka. – W tym roku nie mogło być inaczej. Nie dość, że 5 grudnia w podróż po naszej gminie wyruszy Święty Mikołaj, powróci do nas dzień później, aby rozświetlić dekoracje i spędzić z nami jeszcze kilka chwil – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Tego dnia nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną kartkę.

Rozświetlanie iluminacji na Rynku w Ćmielowie w 2019 roku fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

6 grudnia w „Mikołajki”,  jak co roku od trzech już lat ćmielowski Rynek rozświetlą iluminacje, którzy mieszkańców, ale także przyjezdnych gości wprowadzą w przedświąteczny nastrój. 

– W tym roku mamy nowe iluminacje świąteczne. Nie będę jednak zdradzać szczegółów. Niech to pozostanie niespodzianką dla wszystkich, którzy zechcą spędzić z nami to poniedziałkowe popołudnie – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Tego dnia poznamy także zwycięzców konkursu na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną. Przypomnijmy, że konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: przedszkole i grupy „zerówkowe”, szkoły podstawowe (klasy I–III) oraz szkoły podstawowe (klasy V – VIII). Prace składać można było do 30 listopada 2021 roku na adres Domu Kultury w Ćmielowie, przy ulicy Rynek 50. W konkursie wziąć udział mogły dzieci z gminy Ćmielów. Prace zaś powinny być wykonane techniką płaską, a każdy  z uczestników mógł  dostarczyć tylko jedną pracę.

Rozświetlenie iluminacji w Ćmielowie w 2019 roku fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– 6 grudnia odwiedzi nas także Święty Mikołaj. Oczywiście będą też inne atrakcje dla dzieci. Nie zabraknie piosenek świątecznych i smakołyków, które przygotują pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ćmielowie i podopieczni Dziennego Domu Senior +. Najważniejsze jest to, abyśmy potrafili się dzielić – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur.

Z kolejnej możliwości spotkania z mieszkańcami cieszy się Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

– Zapraszam wszystkich, rodziny z dziećmi, babcie i dziadków z wnukami. Bądźmy tego dnia razem i spędźmy to popołudnie w miłej atmosferze – tłumaczy Joanna Suska. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this