Znajdź nas na

SPORT

Już w sobotę kolarze przejadą przez Ostrowiec Św.! Będą utrudnienia w ruchu!

W sobotę, 26 czerwca, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Jak informuje Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, ruch pojazdów w rejonie centrum miasta będzie ograniczony, a w godzinach 10.00-10.30 na ulicach objętych trasą wyścigu czyli: Siennieńskiej, Denkowskiej, Adama Wardyńskiego, Polnej – całkowicie wstrzymany. Wyłączone zostaną również miejsca postojowe przy ul. Adama Wardyńskiego, naprzeciw budynku Starostwa Powiatowego oraz parking przy Placu Św. Floriana.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków od 1990 roku rozgrywany jest  na przełomie czerwca i lipca. Wyścig jest zaliczany do kontynentalnego cyklu UCI Europe Tour. Posiada kategorię UCI 2.2. W wyścigu startują ekipy polskie oraz ekipy z zagranicy.

Od 31 lat organizatorem wyścigu jest Region Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność”. Impreza organizowana jest we współpracy z miastami, przez które prowadzi trasa wyścigu.

MIędzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozpocznie się 23 czerwca w Pabianicach. Organizatorem wydarzenia sportowego jest Region Ziemia Łódzka „NSZZ Solidarność”, Łódzkie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu, Rekreacji i Turystyki „PELETON” oraz Towarzystwo Olimpijczyków Polskich, we współpracy z regionami NSZZ „Solidarność”: Płockim, Świętokrzyskim, Ziemi Sandomierskiej oraz podregionami: Pabianicach, Kutnie, Sieradzu, Ostrowcu Świętokrzyskim.     

Wyścig podzielony jest na kilka etapów. Ostatni z nich rozpocznie się w Ostrowcu Świętokrzyskim, a zakończy  w Stalowej Woli (165,3 km).

Jak przeczytać można na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Św., 26 czerwca w godzinach 10.00-10.15 na ul. Rynek rozpocznie się start honorowy wyścigu podczas, którego peleton będzie mógł zaprezentować się sympatykom kolarstwa. Przejazd odbędzie się ulicami: Rynek, Nową, Siennieńską, Szeroką, Adama Mickiewicza, Polną, Adama Wardyńskiego, Denkowską, Starokunowską i Iłżecką. Zaraz po starcie honorowym o godz. 10.30 zawodnicy rozpoczynają tzw. ; „Ostry Start” czyli kolejny etap wyścigu, który zakończy się w Stalowej Woli. Trasa wyjazdu z Ostrowca Św. będzie biegła przez: Rynek, Siennieńską, Szeroką, Adama Mickiewicza, Żabią, Al. 3 Maja, Sandomierską, Zygmuntówkę.

Imprezie głównej towarzyszyć będzie 12. Mini Wyścig „Solidarności”,  skierowany do młodszych zawodników. W tym roku dziewczęta i chłopcy w wieku od 5 do 12 lat rywalizować będą pod hasłem „Dzieci na Start”. W trakcie cyklu wyścigów dla młodych kolarzy, prowadzona będzie akcja „ Jeżdżę w kasku i odblasku”, która ma na celu zwiększenie wśród najmłodszych świadomości związanej z bezpieczeństwem na drodze.

Źródło: UM w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this