Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Kaczyński: godność człowieka i ludzkie życie to wartości PiS!

Godność człowieka i ludzkie życie to wartości Prawa i Sprawiedliwości; odrzucamy atak na życie bezbronnych, pamiętając jednocześnie, że kobieta w ciąży ma pełne prawo do życia i zdrowia – powiedział w sobotę w Końskich prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Końskie, 09.09.2023. Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Końskich, 9 bm. (ad) PAP/Łukasz Gągulski

Na konferencji programowej w Końskich Kaczyński mówił, że jego ugrupowanie ma zazwyczaj „opasłe” programy. „Tusk ma 100 (propozycji programowych), a my mamy dużo więcej” – powiedział prezes PiS.

Podkreślił, że wartości Prawa i Sprawiedliwości pozostają niezmienne. Pierwszą z nich, mówił Kaczyński, jest godność każdego człowieka, która nie może zależeć od pozycji społecznej, wieku, czy rasy. „My to odrzucamy, każdy człowiek ma swoją godność i my to szanujemy i będziemy szanować” – oświadczył.

Kolejną wartością, o której mówił Kaczyński, jest ludzkie życie. „Niestety nie jest to dzisiaj oczywiste. W wielu krajach jest wiele ideologii bardzo ekspansywnych, które tę wartość życia człowieka podważają. Człowiek ma żyć wtedy, gdy jest zdrowy, silny, gdy mu dobrze, gdy jest szczęśliwy, gdy jest młody, a później… Później to może być różnie. My te ideologie z całą siłą odrzucamy” – oświadczył Kaczyński.

„My też odrzucamy atak na życie bezbronnych, pamiętając jednocześnie, że kobieta w ciąży, kobieta rodząca ma też pełne prawo do życia i zdrowia. To prawo musi być – jak to kiedyś mówiono – obserwowane, czyli uznawane. I my je uznajemy” – dodał.

Na początku konferencji zaprezentowano spot „Bezpieczna przyszłość Polaków”.(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Grzegorz Bruszewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this