Znajdź nas na

FAKTY

KGP: do północy w sylwestra 50 wypadków drogowych, trzy ofiary śmiertelne i 158 nietrzeźwych kierujących!

Do północy w sylwestra policjanci w całym kraju przeprowadzili 18 tys. interwencji; doszło do 50 wypadków, w których zginęły trzy osoby – przekazał w piątek PAP Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji. Policjanci ujawnili również 158 nietrzeźwych kierujących.

Kraków, 31.12.2020. Patrol policji na Rynku Głównym w Krakowie, 31 bm. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, od 31 grudnia 2020 roku od godziny 19 do 1 stycznia 2021 roku do godziny 6 na obszarze Polski obowiązuje zakaz przemieszczenia się. Wyjątkiem są m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w stosownym rozporządzeniu. (sko) PAP/Łukasz Gągulski

Komenda Główna Policji przekazała, że w czwartek do północy policjanci przeprowadzili 18 tys. wszystkich interwencji. Jak jednak podkreśla KGP, funkcjonariusze skupili się w tym czasie na kontrolach pojazdów. W sylwestra do północy odnotowali oni 50 wypadków drogowych, w których zginęły trzy osoby, a 68 zostało rannych. 158 kierowców prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.

„Jesteśmy wdzięczni, że społeczeństwo po raz kolejny wykazało się solidarnością, stanęło na wysokości zadania i pozostało w domach dzięki czemu było bezpiecznie, a policjanci nie musieli podejmować dużej liczby interwencji” – ocenił w rozmowie z PAP Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Dodał, że większość działań policji w czasie sylwestra dotyczyła ruchu drogowego. Policjanci duża uwagę skupili na trzeźwości kierowców.

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dodał, że działania Policji na drogach się nie zakończyły i w dalszym ciągu są prowadzone.

Jak podkreśla policja, doświadczenie pokazuje bowiem, że część kierowców zachowuje się nieodpowiedzialnie i będąc pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę po imprezie sylwestrowej. (PAP)

mchom/ mark/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this