Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: 15 lat więzienia za zabójstwo w Nowinach!

Na 15 lat więzienia zostali skazani dwaj mężczyźni oskarżeni o brutalne zabójstwo 36-letniego mieszkańca podkieleckich Nowin (Świętokrzyskie). Wyrok zapadł w czwartek przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Jest nieprawomocny.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Pixabay

Igora K. sąd uznał też za osobę uzależnioną. Podczas pobytu w zakładzie karnym zostanie poddany leczeniu. Igor K. i Robert W. będą też musieli zapłacić po 80 tys. zł na rzecz partnerki zamordowanego. Na poczet orzeczonej kary zaliczono okres rzeczywistego pozbawienia wolności od chwili zatrzymania – poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Jan Klocek.

Proces w sprawie zabójstwa toczył się z wyłączeniem jawności od lutego 2023 r. Wnioskował o to pełnomocnik partnerki zmarłego 36-latka, wskazując m.in. na drastyczny charakter przestępstwa. Stanowisko poparła prokuratura.

Do zabójstwa 36-letniego mieszkańca Nowin doszło 17 lipca 2022 r. Śledztwo wykazało, że na jednej z imprez, na której byli obecni Igor K. i Robert W., wybuchła bójka. Oskarżyli oni 36-letniego znajomego o nieodpowiednie traktowanie partnerki, po czym zaatakowali mężczyznę, uderzając go pięściami, używając do tego również drewnianego wałka do ciasta i metalowej tarki. Ponadto kopali go po całym ciele.

W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany zmarł. Oprawcy pozostawili jego ciało w mieszkaniu. Kilka dni później policja zatrzymała mężczyzn. Prokuratura oskarżyła ich o zabójstwo 36-latka.

Na ławie oskarżonych zasiadał również Dominik D., który odpowiadał za to, że wraz z Igorem K. w Nowinach pobili 16-letniego znajomego. Dominik D. został skazany na cztery miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na dwa lata. Mężczyzna został też poddany pod dozór kuratora.

Wyrok nie jest prawomocny. (PAP)

Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this