Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: Ustalono personalia trzech ofiar pożaru w DPS!

Kobiety w wieku 76, 87 i 88 lat zginęły w pożarze, który w nocy z poniedziałku na wtorek wybuchł w domu pomocy społecznej przy ulicy Peryferyjnej w Kielcach – poinformowała we wtorek rano mł. asp. Małgorzata Pędzik, oficer prasowa kielecki policji. Na miejscu pracują biegli, którzy ustalają okoliczności zdarzenia.

Grafika: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ogień w budynku przy ul. Peryferyjnej pojawił się w poniedziałek przed północą w jednym z pokojów na pierwszym piętrze. W chwili, gdy na miejsce dotarli strażacy, pożar był już rozwinięty. W pomieszczeniu objętym pożarem strażacy znaleźli trzy osoby. Niestety ich życia nie udało się uratować.

„Śmierć na miejscu poniosły trzy mieszkanki domu pomocy w wieku: 76, 87 i 88 lat. Na miejscu prowadzone są czynności z biegłym z zakresu pożarnictwa. Ustalamy przyczynę pożaru” – przekazała we wtorek PAP mł. asp. Małgorzata Pędzik, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dodała, że pożar wybuchł w skrzydle budynku, gdzie przebywało ośmioro pensjonariuszy. Z sąsiednich pomieszczeń ewakuowano jeszcze pięć przytomnych osób, które następnie zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego, a ostatecznie trafiły do szpitala.

W całym budynku przebywało jeszcze ponad 70 osób, ale nie była wymagana ich ewakuacja. W akcji ratowniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this