Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejna osoba zakażona koronawirusem pochodzi z powiatu skarżyskiego!

O 167 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało po godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia, wsród osób uwzględnionych w raporcie, znalazła się także kobieta z powiatu skarżyskiego. To już 130 zakażona osoba na terenie województwa świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

– Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem  z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).  Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem. To 88-letni mężczyzna, który zmarł w Lublinie – poinformowało po godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia. 

W Polsce  5742 osób zakażonych jest koronawirusem. Zmarło 175 osób.

Także w województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem.

 – To kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 130 przypadków zachorowań na COVID-19 – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

Są też dobre wiadomości, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wyzdrowiało już 318 osób. 

Na terenie powiatu ostrowieckiego 502 osoby poddane są kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 41 osób. 

Jak poinformował wczoraj (czwartek, 9 kwietnia)  Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało obecnie 58 pacjentów, 38 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 20 oczekuje na wynik (czyli w trakcie diagnozowania).

Wśród zakażonych znajdowało się 10 mieszkańców powiatu starachowickiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this