Znajdź nas na

FAKTY

Kolejna ostrowczanka dała się oszukać!

Chciała zarobić na sprzedaży telefonu, a straciła 1400 złotych. 23-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego padła ofiarą oszustwa „na BLIK”.

Oszustwa na BLIK, to jeden ze sposobów na wyłudzenie gotówki Źródło: Freepik

23-latka zgłosiła się do ostrowieckiej komendy w piątek, 24 listopada i poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Zaczęło się od tego, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż telefon komórkowy o wartości 400 złotych. Po chwili otrzymała wiadomość wraz z linkiem, że przedmiot został zakupiony. Niczego nie podejrzewając, kliknęła w otrzymany link, który przekierował ją na stronę banku. Tam 23-latka podając hasła zalogowała się do bankowości elektronicznej. Po kilku minutach odebrała połączenie telefoniczne od kobiety, która poinformował ją, że kupujący nie ma weryfikacji kodu Blik i to ona musi zrobić taką weryfikację za niego. Ostrowczanka postępując zgodnie z otrzymanymi wskazówkami udostępniła dwa kody BLIK na łączną kwotę 1400 złotych. Fałszywa pracownica portalu ogłoszeniowego zapewniła, ją że pieniądze zostały „zamrożone” i wkrótce powrócą na jej konto. Kiedy tak się nie stało 23-latka zorientowała się, że została oszukana.

Mundurowi apelują, aby w kontaktach przez telefon czy Internet zachować wzmożoną czujność, szczególnie, gdy w celu realizacji transakcji osoby kupujące zachęcają nas do przekazania kodu BLIK, bądź kliknięcia w przesłany przez nie link przekierowujący nas do bankowości elektronicznej celem potwierdzenia/przyjęcia płatności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this