Znajdź nas na

FAKTY

Kolejne szczepionki dotarły do ostrowieckiego szpitala! Czy wyprzedzą wirusa?

Jak poinformował nas Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., dzisiaj ( poniedziałek, 11 stycznia) o godzinie 10.00 do szpitala „przyjechała” kolejna partia szczepionek przeciwko COVID-19. Jak udało się nam ustalić wstępnie na szczepienia zapisało się około 400 osób z personelu szpitala Kadrę szpitala zasiliło także pięć nowych pielęgniarek. Epidemia nie daje jednak za wygraną. Według danych z Ministerstwa Zdrowia w Polsce odnotowano 4 622 nowe zakażenia, w tym 97 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego. Czy szczepienia wyprzedzą wirusa?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O 4 622 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (poniedziałek, 11 stycznia)  Ministerstwo Zdrowia. Zakażone osoby to mieszkańcy województw:  mazowieckiego (627), zachodniopomorskiego (570), pomorskiego (509), wielkopolskiego (446), kujawsko-pomorskiego (388), małopolskiego (233), śląskiego (233), dolnośląskiego (227), łódzkiego (218), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (190), podkarpackiego (159), lubelskiego (138), opolskiego (127), świętokrzyskiego (97), podlaskiego (75).

175 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 65 osób.

świętokrzyskiebuski1    
świętokrzyskiejędrzejowski5    
świętokrzyskiekazimierski2    
świętokrzyskiekielecki6    
świętokrzyskiekonecki3    
świętokrzyskieopatowski9    
świętokrzyskieostrowiecki9    
świętokrzyskiepińczowski2    
świętokrzyskiesandomierski35    
świętokrzyskiestarachowicki1    
świętokrzyskiestaszowski6    
świętokrzyskiewłoszczowski3    
świętokrzyskieKielce10    

Trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. W Polsce w pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji swoich zawodowych obowiązków.

Są wśród nich m.in. : pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych Ważne! Do grupy „zero” zalicza się także personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści).

O pierwszych szczepieniach w ostrowieckim szpitalu informowaliśmy w ubiegły wtorek. Dzień wcześniej, 5 stycznia, jako pierwsi zaszczepili się: Teresa Kutwin, pielęgniarka koordynująca pracę punktu szczepień w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych placówki. 

Dziś (poniedziałek, 11 stycznia) do szpitala dotarło kolejnych 270 dawek szczepionki. Jak udało się nam ustalić wstępnie chęć zaszczepienia się  wyraziło 400 osób z personelu placówki. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this