Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Komu i dlaczego przeszkadzał Mikołaj z Ćmielowa?

Grinch, to zielony, włochaty, złośliwy stwór, który nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia. Jego twórcą był Theodor Seuss Geisel, amerykański pisarz bajek dla dzieci. Co ma wspólnego z gminą Ćmielów? Wygląda na to, że i ona ma swojego Grincha lub Grinch-ów. 26 grudnia 2020 do Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie wpłynęło zapytanie o wynagrodzenie dla dwóch osób związanych z zorganizowaną w gminie akcją „Święty Mikołaj”. Co więcej ćmielowski Mikołaj musiał także tłumaczyć się przed policją ze swoich sań, ponieważ ktoś złożył na niego zawiadomienie. Komu i dlaczego przeszkadzał Mikołaj z Ćmielowa?

6 grudnia 2020 r. Ćmielów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kilka tygodni temu do instytucji kultury z województwa świętokrzyskiego wysłaliśmy zapytania, dotyczące wniosków wysyłanych w trybie informacji publicznej przez mieszkańców lub osoby zainteresowane ich działaniami. Interesowało nas o co zazwyczaj pytają. W minionym tygodniu do naszej redakcji przyszła zanonimizowana odpowiedź z ćmielowskiego domu kultury. Wśród kilku wniosków jakie wpłynęły z pytaniami m.in o wydatki na media, wynagrodzenia pracowników, czy rodzaj  zajęć prowadzonych przez dom kultury,  wyróżnia się jeden, dotyczący wydarzenia, w którym główną rolę odegrał… „ćmielowski Święty Mikołaj” 

– Proszę o informację, na jakiej podstawie pracował i jakie wynagrodzenie otrzymał Pan (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) w dniu 6.12.2020 rok  podczas akcji „święty mikołaj´. Proszę o informację na jakiej podstawie został zatrudniony  w dniu 6,12.2020 r. Pan (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) i jakie otrzymał wynagrodzenie za usługę bycia Świętym Mikołajem – czytamy we wniosku.

W odpowiedzi, pod którą podpisała się Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie przeczytać można, że obydwie osoby, o które pyta osoba zainteresowana, nie zostały zatrudnione, a także nie pobrały wynagrodzenia. Pierwsza z nich usługę wykonał charytatywnie, nieodpłatnie użyczając samochodu i sponsorując paliwo, druga – do akcji włączyła się charytatywnie, nie pobierając wynagrodzenia. 

Komu zatem przeszkadzał ćmielowski Mikołaj, który w czasach pandemii, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odwiedził dzieci i młodzież z gminy Ćmielów, rozdając słodycze, a co najważniejsze – przynosząc radość i uśmiech na ich twarzach?

„Pomocnik Mikołaja” musiał także przed policja tłumaczyć się ze swoich „sań”, ponieważ ktoś złożył na niego zawiadomienie.
Czy podobnie jak Ktosiowo z książki Theodor-a Seuss Geisel-a, także i gmina Ćmielów ma swojego Grincha?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this