Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kontrabanda w mieszkaniu starachowiczanina!

Zaczęło się od przypuszczeń, skończyło na ujawnianiu i zabezpieczaniu ponad 470 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, krajanki tytoniowej oraz alkoholu. A wszystko to w mieszkaniu 61-letniego mieszkańca Starachowic. Śledczy szacują, że uszczuplenie budżetu Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku mogło wynieść blisko 480 000 złotych.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczości Gospodarczą starachowickiej komendy we wtorkowe (30 sierpnia) popołudnie mając przypuszczenia, że 61-letni mieszkaniec Starachowic trudni się nielegalnym procederem dokonali przeszukania miejsca zamieszkania oraz pomieszczenia gospodarczego należącego do mężczyzny. Nie pomylili się, ponieważ w trakcie czynności ujawnili  papierosy bez polskich znaków akcyzowych, krajankę tytoniową oraz alkohol. 

Źródło: Świętokrzyska Policja

Po przeliczeniu ilości nielegalnego towaru okazało się, że mężczyzna łącznie miał ponad 470 000 sztuk papierosów, 10 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 8 litrów alkoholu.  W związku z popełnionym przestępstwem usłyszał zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zastosowała wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze. Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this