Znajdź nas na

SPORT

Korona Kielce będzie promowała województwo świętokrzyskie!

Umowę dotyczącą promocji województwa świętokrzyskiego z wykorzystaniem narzędzi marketingu sportowego poprzez Klub Korona Kielce z prezesem Zarządu Korona S.A. Łukaszem Jabłońskim podpisali dziś marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Marek Bogusławski. Działania promocyjne zawarte w opiewającej na 600 tysięcy złotych umowie będą realizowane do końca marca 2023 roku. W uroczystości podpisania dokumentu wziął także udział Sławomir Gierada, radny Województwa Świętokrzyskiego, a jednocześnie członek Zarządu Klubu Korona S.A.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Promocja z wykorzystaniem narzędzi marketingu sportowego jest obecnie coraz częściej wykorzystywana do promocji regionalnej. Jedną z najpopularniejszych oraz najbardziej medialnych dyscyplin sportowych w Polsce, według niezależnych badań, jest piłka nożna.

Drużyna Korony Kielce jest marką rozpoznawalną na arenie ogólnopolskiej. Sezon 2022/2023 jest pierwszym po wywalczeniu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, co  spowodowało, że mecze Korony Kielce w PKO BP Ekstraklasie cieszą się ogromną popularnością zarówno na trybunach, jak i w relacjach telewizyjnych.

Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Cieszę się, że kontynuujemy naszą współpracę z Koroną Kielce. Zdajemy sobie sprawę z tego, że klub, który promuje nasze województwo powinien być może otrzymać od samorządu województwa większą kwotę wsparcia, ale musimy mieć też świadomość wielości innych zadań, które realizuje samorząd. Wykorzystujemy marketing sportowy do promowania regionu, bo choć nasze województwo nie jest duże, jednak ma w sporcie istotne osiągnięcia. Tego rodzaju osiągnięciami może się poszczycić Korona Kielce, która po przerwie powróciła do Ekstraklasy – mówił podczas uroczystości podpisania umowy marszałek Andrzej Bętkowski. – Podpisana dziś umowa opiewa na 600 tysięcy złotych; 200 tysięcy wyasygnujemy z budżetu w tym roku, zaś 400 tysięcy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Myślę, że nasza współpraca będzie kontynuowana w kolejnych kwartałach roku 2023.

Możliwość wykorzystania wizerunku zawodników Korony Kielce oraz prezentacja atrakcji turystycznych poprzez emisje spotów, postów w klubowych mediach społecznościowych oraz eksponowanie herbu i nazwy województwa w materiałach promocyjnych drużyny, zwiększa zasięg promocji województwa, ponieważ liczba odbiorców-sympatyków drużyny na  kanałach klubowych jest duża, co potwierdzają dane odnośnie do wyświetleń, zasięgów oraz interakcji.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Bardzo cieszy fakt, że klub jest w Polsce rozpoznawalny, bo przez to rozpoznawalny jest również nasz region. Dzięki podpisanej umowie województwo świętokrzyskie będzie jeszcze bardziej widoczne i wykorzystując marketing sportowy będziemy mogli pokazywać najpiękniejsze zakątki regionu – powiedział wicemarszałek Marek Bogusławski. – Ale cieszy również to, że Korona Kielce jest nie tylko profesjonalnym klubem piłkarskim, lecz też klubem bardzo zaangażowanym w szkolenie dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach najmłodsi mnóstwo czasu spędzają przed laptopami, tabletami lub z telefonami w ręku, szerzy się otyłość i związane z nią schorzenia więc zajęcia sportowe, które zapewnia Korona Kielce dzieciom i młodzieży są nie do przecenienia – dodał Marek Bogusławski. Media społecznościowe klubu oraz strona internetowa gromadzą kibiców z całej Polski, generując wysokie zasięgi oglądalności postów – Facebook ponad 103 tys. obserwujących, Instagram ponad 23 tys. obserwujących, Twitter – ponad 25 tys. obserwujących.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this