Znajdź nas na

FAKTY

Krzysztof Ołownia: Cytując klasyka: ,,Panie Prezydencie, Pani Przewodnicząca nie idźcie tą drogą!”

Podczas III nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego jaka odbyła się tuż po II nadzwyczajnej sesji – w poniedziałek, 20 maja, w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie zatwierdzenia przewodniczących stałych Komisji Rady Miasta Ostrowca Św. Zostali nimi radni z Klubu Radnych Tak! dla Samorządu: Kamil Kutryba, Artur Zawadzki, Andrzej Pałka, Mariusz Łata i Marta Woźnicka-Kuzdak. – (…) pokazaliście państwo radni z Klubu Tak! dla Samorządu, że tak naprawdę nic się nie zmieniło względem poprzedniej kadencji, oprócz nazwy waszego klubu – mówił Krzysztof Ołownia, przewodniczący miejskiego Klubu Prawa i Sprawiedliwości dodając, że reprezentowany przez niego klub radnych jest lekceważony.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Poniedziałek, 20 maja był „pracowitym” dniem dla radnych miejskich z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tego dnia odbyły się bowiem dwie sesje nadzwyczajne. Podczas pierwszej ustalono składy osobowe komisji stałych Rady Miasta Ostrowca Św., podczas drugiej – zatwierdzano przewodniczących tych komisji. 

I tak przewodniczącym Komisji Samorządowej został wybrany radny Kamil Kutryba, przewodniczącym Komisji Strategii i Rozwoju Miasta został wybrany radny Artur Zawadzki, przewodniczącym Komisji Budżetu został wybrany został radny Andrzej Pałka, przewodniczący Komisji Edukacji, Wychowania, Kultury i Sportu został radny Mariusz Łata, przewodniczącym Komisji do Spraw Rodziny została radna Marta Woźnicka-Kuzdak.

Za podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia przewodniczących stałych Komisji Rady Miasta Ostrowca Św. głosowało 16 radnych, wstrzymało się 5 radnych.   

Głos podczas sesji zabrał Krzysztof Ołownia, przewodniczący Klubu PiS w Radzie Miasta Ostrowca Św. Podkreślał, że jego zdaniem Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości jest lekceważony. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Z przykrością musimy stwierdzić  fakt lekceważenia naszego klubu –  Klubu Radnych Miejskich Prawa i Sprawiedliwości, który stanowi jedną trzecią składu rady obecnej kadencji. Reprezentujemy  kilka tysięcy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy oddali na nas swój głos. Pomimo głośno deklarowanej przez panią przewodniczącą podczas pierwszej uroczystej sesji woli współpracy, deklarowania nowej jakości pracy w samorządzie miejskim na rzecz naszego miasta, dzisiejszymi wyborami przewodniczących poszczególnych komisji miejskich, pokazaliście państwo radni z Klubu Tak! dla Samorządu, że tak naprawdę nic się nie zmieniło względem poprzedniej kadencji,  oprócz nazwy waszego klubu. Kontynuujecie państwo politykę monopolizowania władzy samorządowej. Deklarujecie się jako zwolennicy demokracji lecz praktyka pokazuje coś wręcz przeciwnego. Wszyscy doskonale pamiętamy czym wspomniany monopol władzy może grozić, mając w pamięci jako przykład, niesławną postać pana Jarosława Górczyńskiego . Cytując klasyka: ,,Panie Prezydencie, Pani Przewodnicząca nie idźcie tą drogą”.  Szanujcie demokrację, szanujcie głosy kilku tysięcy wyborców, których reprezentują radni wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości – mówił Krzysztof Ołownia. 

Prezydium Rady Miasta Ostrowca Św.: od lewej: Joanna Pikus, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św., Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św. i Stanisław Choinka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Odmienne zdanie miała Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św. 

– Szanowny panie radny, powiem tak, że przewodniczący komisji organizuje pracę komisji. Natomiast merytoryką zajmują się wszyscy radni i to w jakim kierunku pójdzie nasze miasto, jak będziemy się rozwijać,będziemy wszyscy decydować to na tej sesji. To nie jest rola samego przewodniczącego, a zatem nic nie ujęte zostało z państwa decydowania o sprawach miasta. Z państwa udziału w Komisji nic nie zostało ujęte. Wszyscy radni mają takie same prawa –   tłumaczyła przewodnicząca.

Skoro wszyscy radni zasiadający w poszczególnych komisjach mają takie same prawa, dlaczego przewodniczących wybrano tylko z Klubu Tak! dla Samorządu, a nie Klubu Prawa i Sprawiedliwości?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this